Akıllı Telefon Temmuz 5, 2021 12:20

Xiaomi MIUI 13, Mi Note 11, Mi Mix 4 ve Daha Fazlası Geliyor

Xiaomi MIUI 13 ve Mi Mix 4 başta olmak pek çok ürün duyurmaya hazırlanıyor. Xiaomi'nin ikinci gövde gösterisi ağustosta gerçekleşecek.
Xiaomi MIUI 13, Mi Note 11, Mi Mix 4 ve Daha Fazlası Geliyor

Xiaomi MIUI 13 ve Mi Mix 4 başta olmak üzere yılın ikinci yarısında birçok yeni gelişme duyuracak. Son dönemde MIUI 13 ve Mi Mix 4 mobil dünyasının gündeminde epey yer edindi. Güvenilir bir kaynağın aktardığına göre Xiaomi’nin ağustos ayında kapsamlı etkinliğinde Mi Pad 5 tablet serisi ve Mi CC11’in de duyurusu gerçekleştirecek. Mi CC11’in küresel çapta Xiaomi Mi Note 11 ismini alacağını hemen belirtelim.

MIUI 13’ten başlayacak olursak; Xiaomi’nin artık kullanıcılarına sorunsuz bir arayüz vaat etmesi gerekiyor. Bir ara yükseltme olan MIUI 12.5 daha önceki sorunları gidermesini bırakın beraberinde pek çok sorun getirmiş durumda. Xiaomi, MIUI13 sürümü ile daha hafif ve pürüzsüz ve büyük ölçüde sorunlardan arındırılmış bir arayüz deneyimi sunması bekleniyor.

Xiaomi Mi Mix 4 modeline gelince; şirketin ilk ekran altı kamera teknolojisine sahip telefonu tasarım özellikleri itibariyle merak uyandırıyor. Henüz bu yönde bir sızıntı gerçekleşmiş değil. MIUI 13 sürümü ile çıkış yapacak telefona Snapdragon 888 Plus işlemcisi güç verecek.

Xiaomi Mi Note 11

Xiaomi Mi Note 11

Xiaomi’nin tasarım ve kamera odaklı telefonu ise Mi Note 11 olacak. Telefonun tasarım özelliklerine dair bazı sızıntılar başladı. Daha güncel bir 108 megapiksel ana kameranın eşlik edeceği telefona Snapdragon 870 ya da Snapdragon 775G işlemcilerinden birinin güç vermesi bekleniyor. Mi Pad 5 serisi tabletlerinde 120Hz ekran tarama hızı ve Snapragon 870 işlemcisiyle geleceği konuşuluyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.