Mobil Temmuz 5, 2021 18:54

Xiaomi Mi Mix 4 Fiyatı ile Bekleyenleri Üzecek

Xiaomi Mi Mix 4 cephesinden artık elle tutulur sızıntılar gelmeye başladı. Güvenilir kaynaklar son olarak telefonun fiyatını sızdırdı.
Xiaomi Mi Mix 4 Fiyatı ile Bekleyenleri Üzecek

Xiaomi Mi Mix 4 cephesinde sular durulmuyor. Telefon, ağustos ayı ortaları yani tanıtım tarihine kadar mobil dünyasında gündemden düşmeyeceğe benziyor. Xiaomi adına önemli gelişmelerin yer alacağı Mi Mix4’ün bu kadar çok gündem olmasının nedenlerinden biri de MIUI 13 ile çıkış yapacak ilk telefon olması. Gerek MIUI 12 gerekse MIUI 12.5 sorunlarla saç baş yolduruyor ve Xiaomi kullanıcıların büyük bölümü çarenin bir sonraki MIUI güncellemesi olacağına inanıyor.

Xiaomi Mi Mix 4 Fiyatı ve Özellikleri

Çinli mydrivers sitesinin elde ettiği bilgilere göre Mi Mix 4 Çin’de 5999 Yuan  / 928 $ fiyattan satışa sunulacak. Bu fiyatın telefonun en düşük depolama birimine sahip versiyonu için olduğu tahmin ediliyor. Mi 11 Ultra ile kıyaslandığında Mi Mix 4 biraz daha pahalı görünüyor. Telefon küresel pazarda boy gösterdiğinde fiyat haliyle daha yüksek olacaktır. Çin’de 913 $’dan satışa sunulan Mi 11 Ultra’nın Avrupa fiyatı 1.199 € olarak açıklandı.

Gelelim telefonun özelliklerine. Mi Mix 4’ün Xiaomi adına bir ilklere öncülük edeceğinden söz ettik. Bunların başında ekran altı kamera teknolojisi geliyor. İyi bir netice vermesi durumunda Xiaomi’nin sonraki tepe modellerinde de ekran altı kamera özelliğini görmemiz yüksek ihtimal.

Snapdragon 888 Plus, 5.000 mAh büyüklüğünde pil, 120 watt kablolu hızlı şarj, 80 watt kablosuz hızlı şarj, 6.4 inç büyüklüğünde Full HD + çözünürlüğünde OLED panel, ekran altı parmak izi tarayıcısı ve 108MP + 16MP + 12MP + 8MP dörtlü arka kamera telefonda öne çıkan bazı özellikler olacak.

 

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.