Xiaomi Temmuz 4, 2021 14:54

Xiaomi Çalışanları Yaşadı! CEO Çalışanlarına Para Saçtı!

Çin'in önde gelen ismi Xiaomi'den bugün ilginç bir haber geldi. Firmanın CEO'su Xiaomi çalışanları için resmen para saçtı. İşte detaylar.
Xiaomi Çalışanları Yaşadı! CEO Çalışanlarına Para Saçtı!

Xiaomi Group dün, şirketin yönetim kurulunun grubun 3.904 çalışanına 70 milyonun üzerinde hisse verdiğini açıkladı. Ödüller, seçkin genç mühendislere, ekipteki kilit pozisyonlarda yeni işe alınanlara ve uzun süreli çalışanlara verildi. Xiaomi çalışanları bu ödülden sonra rakip firma çalışanlarını kıskandıracak gibi görünüyor.

Cuma günü, alım satımın kapanışında, Xiaomi’nin hisse senedi fiyatı 3.37 dolardı. Yani bağışlanan hisselerin toplam değeri 235 milyon doları aştı ve her çalışan ortalama 60.000 doların üzerinde para aldı. Xiaomi, yukarıdaki çalışanlar arasından yaklaşık 700 seçkin genç mühendisin Xiaomi’nin Genç Mühendisleri Teşvik Programına katılmak üzere seçildiğini vurguladı. Her biri 77,2 bin dolar aldı.

Xiaomi’de çalışmak neden güzel? Şirket çalışanlarına 60 bin dolar bağışladı!

Genç Mühendisleri Teşvik Planı kişisel olarak Xiaomi Group’un kurucusu, başkanı ve CEO’su Lei Jun tarafından yönetiliyor. Araştırma mühendislerini, testçileri, ürün yöneticilerini, tasarımcıları gibi çalışanları içeren listeyi onayladı. Para ödülü alanlar çip araştırma ve geliştirme, makine öğrenimi, yazılım ve donanım geliştirme, bulut bilişim gibi alanlarda çalışıyor. En genç çalışanın sadece 24 yaşında olması ise dikkat çekiyor.

Xiaomi Çalışanları

Xiaomi, bu teşvik planının tüm şirkete dağıtılacağını söyledi. Ayrıca şirketin tüm genç mühendisleri için uzun vadeli bir yetenek ödül projesi olacak. Xiaomi’nin bu hamlesinden sonra gözler diğer firmalara çevrildi. Bakalım diğer firmalar da çalışanlarına böylesine büyük ödüller verecek mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.