Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 4, 2021 18:58

iPhone 12 Reklamı Tepki Çekti! İşte Nedeni!

Apple'ın iPhone 12 için yayınladığı reklam tepkileri beraberinde getirdi. Peki, Apple'ın yeni reklamı neden tepki topladı?
iPhone 12 Reklamı Tepki Çekti! İşte Nedeni!

Apple’ın tüm dünyada yok satan iPhone 12 için bugün ilginç bir reklam yayınlandı. Sıçramaya ve suya dayanıklı. Endişelenme, bu bir iPhone.” mottosu ile yayınlanan bu reklam filmi kısa süre içerisinde tepki topladı. Peki, Apple’ın yeni reklamı neden kullanıcıların olumsuz eleştirisi ile karşılaştı?

iPhone 12 su geçirmez deniyor ama su geçirirse garanti dışı kalıyor

Birçok kişi, bu tür Apple reklamlarının etkileyici göründüğünü, ancak aynı zamanda doğru olmadığını söyledi. Sonuçta, Apple ve diğer şirketler, akıllı telefonun içinde nem penetrasyon izleri bulunursa, garanti yükümlülüklerini yerine getirmeyi reddediyor. Maalesef ki bu telefon endüstrisinin en büyük sorunu. Telefonunuzda sıvı teması olursa, onu onarmak için ödeme yapmanız gerekiyor.

Apple‘ın resmi web sitesinde, iPhone 12 ve 12 mini’nin IP68 derecesine uygun olarak su sıçramalarına, suya ve toza dayanıklı olduğu belirtiliyor. Ayrıca, günlük aşınma ve yıpranma nedeniyle su sıçramasına, su geçirmez ve toza karşı dayanıklılığın azalabileceğini belirtiliyor. Apple, ayrıca ıslak bir iPhone’u şarj etmenin kesinlikle yasak olduğunun da altını çiziyor.

iPhone 12

Cupertinolu teknoloji devi not olarak “Temizleme ve kurutma talimatları için lütfen kullanım kılavuzunuza bakın. Garanti, sıvıya daldırılmasından kaynaklanan hasarları kapsamaz.” ifadesine yer veriyor.

Bu nedenle su geçirmez reklamı büyük tepki topladı. Su geçirmeyen telefon eğer su geçirirse garanti dışı kalıyor. Apple ve diğer firmaların bu olaya en kısa sürede bir çözüm bulması gerekiyor. Ya IP68 sertifikasında iyileştirmeler yapılmalı ya da su geçirmez özellikleri ön plana çıkarılmamalı.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.