Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 4, 2021 13:51

Android 12 Alacak Xiaomi Modelleri Açıklandı

Xiaomi, güncellemeler için düğmeye bastı. Android 12 alacak Xiaomi, Redmi ve POCO modelleri açıklandı. Bakalım hangi modeller güncellenecek?
Android 12 Alacak Xiaomi Modelleri Açıklandı

Çinli Xiaomi şu sıralar MIUI 12.5 arayüzü üzerinde çalışsa da yeni Android güncellemeleri üzerinde de testlerine başlamış durumda. Güncelleme konusunda son yıllarda büyük bir atak gerçekleştiren Xiaomi, yakın zamanda tanıtılan Android 12 güncellemesi için düğmeye bastı. Android 12 alacak Xiaomi, Redmi ve POCO modelleri bugün sızdırıldı. Bakalım hangi modeller yeni Android güncellemesi ile tanışacak?

Android 12 Alacak Xiaomi, Redmi ve POCO modelleri

Xiaomi herkesin beklediği gibi güncellemeyi ilk olarak Xiaomi Mi 11 ailesine sunacak. Daha sonra Redmi K40 ve POCO F3 için güncellemeyi yayınlayacak olan firma en son Mi 10S için güncellemeyi indirmeye sunacak. Redmi cephesinde son 2 yıl içerisinde satılan orta ve tepe modellerin neredeyse tamamının güncelleme ile tanışacağını görüyoruz. Redmi Note 9’dan başlayarak güncellemeyi sunacak olan Xiaomi, bazı popüler modellerine maalesef ki güncellemeyi sunamayacak. Muhtemelen eski modellerde yer alan yonga setleri yeni Android güncellemesinde tökezliyor.

Android 12 Alacak Xiaomi

Sızdırılan listeye göre Xiaomi Mi 9 ailesi, Mi CC9 serisi, Mi Note 10 ailesi, Redmi K20 ailesi, Redmi Note 8 ailesi ve Redmi 9 ailesi Android 12 güncellemesi ile tanışmayacak. Ancak Xiaomi bu modellere MIUI 12.5 arayüzünü sunacak. Çinli firmanın Android 12 tabanlı olması beklenen MIUI 13 arayüzünün bu telefonlara gelmeyeceği söyleniyor.

Güncellemeler konusunda vites yükselten Çinli firmanın ana Android güncellemelerini hızlı bir şekilde sunması bekleniyor. Bakalım güncellemeler umduğumuz gibi hızlı ve düzgün bir şekilde yayınlanacak mı?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.