Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 3, 2021 17:52

Xiaomi Mi 11T ve 11T Pro Böyle Görünebilir!

Xiaomi'nin Mi 11 ailesine yeni ekleyeceği Xiaomi Mi 11T için müjdeli haber geldi. Mi 11T ailesi çizimlere göre böyle görünecek.
Xiaomi Mi 11T ve 11T Pro Böyle Görünebilir!

Xiaomi, Aralık 2020’de Mi 11 ailesine resmi olarak start vermişti. Bu süreçte aileye birçok üye ekleyen Çinli firma, şimdilerde Xiaomi Mi 11T ve 11T Pro üzerinde çalışmalarına başlamış durumda. Sızıntı kaynakları, Xiaomi’nin Mi 11 hattının yeni üyeleri de dahil olmak üzere Ağustos ayında birkaç akıllı telefonu tanıtacağını söylüyor.

Xiaomi Mi 11T ve 11T Pro için ilk sızıntı geldi

Çinli sızıntıcı Digital Chat Station, Weibo sayfasında Xiaomi Mi 11 ailesinin bir parçası olacak iki telefonun eskizlerini paylaştı. Kaynak, Xiaomi Mi 11T ve 11T Pro isimleri altında piyasaya sürülebileceklerini ekliyor. Çizimlere göre telefonlar, dar çerçeveli ekrana ve ekranın üst ortasında bulunan ön kamera için bir deliği barındıran çerçeve tasarımına sahip olacak.

Bununla birlikte, telefonların arka panelin tasarımı ve ana kameranın yetenekleri açısından büyük ölçüde farklılık gösterecek. Akıllı telefonlardan biri periskop modülüne sahip olacak üçlü ana kamera ile donatılacak. Muhtemelen Pro modelde daha büyük bir lense yer verilecek. Bu kameraların çözünürlükleri ise henüz bilinmiyor.

Xiaomi Mi 11T

Haziran ayında Mi 11T’nin ekran altı kamera, ultra geniş bant UWB teknolojisi desteği, 120W hızlı kablolu şarj ve 70W kablosuz şarj ile geleceği iddia edilmişti. Muhtemelen Xiaomi, büyük bir yenilik sunmak için ön kamerayı söylendiği gibi ekranın altına entegre edecek. Ancak bu özellikleri Pro modelde görebiliriz.

Fiyat açısından yine uygun bir politika izlemesi beklenen Xiaomi’nin işlemci tercihini Snapdragon‘dan yana kullanması bekleniyor. Ancak şimdilik işlemcini ne olacağı bilinmiyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.