Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 3, 2021 20:52

Realme Kamera Konusunda Ünlü Bir İsimle Çalışacak

Çin'in yükselen yıldızı realme kamera konusunda ünlü bir isimle çalışacak. realme'nin lensleri bakın kime emanet edilecek? İşte detaylar.
Realme Kamera Konusunda Ünlü Bir İsimle Çalışacak

Telefon pazarında amiral gemisi cihazların kesinlikle iyi bir kamera sunması gerekiyor. Bu yüzden dolayı teknoloji devleri lens konusunda uzmanlaşan isimler ile çalışıyordu. Şimdi ise Çin’in yükselen yıldızı realme kamera konusunda fotoğraf devi bir isim ile ortaklık yapmaya hazırlanıyor.

realme kamera konusunda kimle anlaşacak?

Kamera konusunda Nokia, Zeiss ile çalışmayı tercih etmişti. Zeiss imzalı optikler Vivo akıllı telefonlarda da bu yıl kullanılmaya başlanmıştı. OnePlus firması Hasselblad ve Huawei/Honor ise Leica ile çalışıyor. Dünyanın en büyük lense sahip telefonu Sharp Aquos R6 ise Leica ile anlaşmıştı. Samsung’un da lensleri Olympus’a emanet edeceği bir süredir konuşuluyor. Peki, realme kimle anlaşacak?

Ünlü sızıntıcı Digital Chat Station bugün ortaya ilginç bir iddia attı. Realme beklendiği gibi Canon, Fujifilm, Nikon, Panasonic, Pentax, Polaroid, Leica, Zeiss veya Hasselblad ile anlaşmayacak. İddialara göre Çinli üretici ilginç bir şekilde Kodak markası ile anlaşma imzalayacak. Fotoğraf devi Kodak’ın lenslerinin şimdilik hangi modelde kullanılacağı bilinmiyor.

realme kamera

Snapdragon 895 yonga setinden beslenecek olan ilk telefon realme GT2 olacak. Amiral gemisi bu telefonda Kodak imzalı lensleri görmeyi bekliyoruz. Muhtemelen 2022 yılında amiral gemisi modellerde 1 inç büyüklüğündeki lensler bir standart haline gelecek. Bu yüzden Çinli üretici Kodak ile anlaşıp işi şansa bırakmak istemiyor.

Şimdilik bu iddiaları doğrulayan bir kanıt bulunmuyor. Muhtemelen yılın son çeyreğinde bu ortaklık için resmi bir açıklama yapılacaktır.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.