Akıllı Telefon Temmuz 3, 2021 12:54

OnePlus Güncelleme Desteğinde Önemli Değişikliklere Gitti

OnePlus güncelleme dağıtımı noktasında radikal bir karara imza attı. OPPO ile gücünü birleştiren firma güncelleme desteğini artırdı.
OnePlus Güncelleme Desteğinde Önemli Değişikliklere Gitti

OnePlus haziran başında organizasyonel kaynaklarının çoğunu yakında ana şirketi OPPO ile entegre edeceğini duyurdu . Bu önemli gelişmenin akabinde OnePlus şimdi OxygenOS’un kod tabanındaki değişiklikleri ve geliştirilmiş bir yazılım bakımına ilişkin yeni bir  güncelleme politikası duyurdu. OnePlus güncelleme desteğini farklı segmentteki modellere göre belirlemeyi uygun gördü.

OnePlus yaptığı resmi açıklamada, verimliliği artırmak ve yazılım deneyimini standartlaştırmak adına OxygenOS ve OPPO’nun ColorOS kod tabanını entegre ettiğini duyurdu. Şirket, bu değişikliğin perde arkasında gerçekleştiğini ve kullanıcıların bunu fark etmeyeceğini ifade etti.

OnePlus ayrıca OxygenOS’un artık daha güçlü bir platform üzerine kurulduğunu ve küresel OnePlus kullanıcıları için işletim sistemi olarak kalacağını söyledi. Mevcut cihazlar, bu değişiklikle birlikte Android 12 ile birlikte bir OTA güncellemesi alacak.

OnePlus bununla birlikte mevcut cihazları için geliştirilmiş bir yazılım bakım programı da duyurdu. Buna göre;

  • OnePlus 8 serisi ve daha yeni cihazlar – 3 büyük Android güncellemesi, 4 yıllık güvenlik güncellemesi alacaklar.
  • OnePlus Nord, Nord CE cihazları – 2 büyük Android güncellemesi ve 3 yıllık güvenlik güncellemesi alacaklar.
  • Nord N10 ve N100’den başlayarak tüm N serisi cihazlar – 1 büyük Android güncellemesi ve 3 yıllık güvenlik güncellemesi alacaklar.

OnePlus’ın yazılım tarafında gerçekleştirdiği bu iş birliği ve yeni güncelleme politikası bizim için de önemli, zira OnePlus telefonlar resmi olarak ülkemizde satışa sunulmaya başladı.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.