Akıllı Telefon Temmuz 3, 2021 8:55

OnePlus 9T Hakkında Çarpıcı Gelişmeler Yaşanıyor

OnePlus 9T cephesinden önemli bilgiler geldi. OnePlus'ın bir sonraki üst segment telefonu yüksek çözünürlüklü bir kamerayla geliyor.
OnePlus 9T Hakkında Çarpıcı Gelişmeler Yaşanıyor

OnePlus‘ın OnePlus 9T amiral gemisi üzerinde çalıştığı zaten biliniyor. Şirkete yakın kaynakların aktardıklarına göre geçen yıl olduğu gibi T serisinde Pro model bu yıl da olmayacak. 9T cephesinden gelen bilgilere bakıldığında ise donanım tarafında özellikle de kamera tarafında önemli bir yükseltmenin gerçekleşeceği ifade ediliyor.

OnePlus 9T 108 Megapiksel Kamera ile Geliyor

Güvenilir bir kaynağın aktardığı bilgilere göre 9T modeli üçüncü çeyrek döneminde (temmuz-eylül) resmiyet kazanacak. Telefonda bu defa 48 megapkisel ana kamera yerine 108 megapiksel çözünürlüğünde yeni bir sensör kullanılacak. Hasselblad ortaklığında geliştirilecek bu sensörün Samsung üretimi olması muhtemel görünüyor.

OPPO tarafından geliştirilen ColorOS 11 sürümüyle çıkış yapacak OnePlus 9T modelinde yine Samsung üretimi Full HD + çözünürlüğünde ve 120Hz tarama hızında LPTO E4 AMOLED ekran yer alacak. İşlemci birimine gelindiğinde her ne kadar Snapdragon 888 Plus tanıtılmış olsa da, OnePlus’ın 9T modelindeki tercihi Snapdragon 888 olacaktır.

OnePlus 8’den 8T’ye geçişte tasarım noktasında ciddi bir değişim sergilendi. Aynı tasarım değişiminin OnePlus 9’dan 9T’ye geçişte yaşanacağını pek düşünmüyoruz. Arka kamera dizilimini büyük ölçüde aynı olması bekleniyor.

Öte yandan OnePlus’ın üçüncü çeyrekde MediaTek Dimensity 1200 işlemcisinden güç alan Nord 2 modelini hazırladığını da belirtelim. Yine bu modelin de üçüncü çeyrekte resmiyet kazanması bekleniyor. OnePlus cephesinde merak edilen bir diğer husus ise; şirketi OnePlus 9 serisi modelleri ülkemize ne zaman getireceği.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.