WhatsApp Temmuz 2, 2021 19:50

WhatsApp Video Gönderimi Konusunda Yenilik Sunacak

Facebook'un bünyesindeki WhatsApp video gönderimi konusunda düğmeye bastı. Artık videoların kalitesini gönderici seçebilecek.
WhatsApp Video Gönderimi Konusunda Yenilik Sunacak

2021’e yeni gizlilik politikası ile damga vuran WhatsApp, rakiplerinin yükselmesine neden olmuştu. WhatsApp’ı terkeden ve Telegram’ı keşfeden kullanıcılar, işlevsellik açısından Telegram’ın daha iyi olduğu fark etmişti. Bu süreçten sonra WhatsApp’ta bir hareketlenme yaşanmış ve yeni özellikler ardı arkasına yayınlanmıştı. Şimdi ise WhatsApp video konusunda atılım yapmaya hazırlanıyor.

En son haberlere göre, popüler mesajlaşma uygulaması sonunda kullanıcıların gönderdikleri videoların kalitesini seçmelerine izin veriyor. Bildiğiniz gibi videolar dahil olmak üzere çeşitli medya türlerini WhatsApp’tan gönderip alabiliyordunuz. Ancak platform, videoyu yayınlama anında otomatik olarak sıkıştırıyordu. Orijinal kalitede bir videoyu WhatsApp’ta paylaşmanın tek yolu dosyayı belge olarak göndermektir.

WhatsApp’ta uzun zamandır beklenen yenilik sonunda gönderdiğiniz videoların kalitesini seçmenize izin veriyor. Bu özellik, Android için WhatsApp 2.21.14.6’nın beta sürümünde ortaya çıktı. Kullanıcılar üç seçenek arasından seçim yapabilir. Bu seçenekler Otomatik (Önerilen), En İyi Kalite ve Veri Tasarrufu olarak gruplandırılacak.

Şimdilik Beta aşamasında olan bu özelliğin çok yakında hem Android hem de iPhone kullanıcılarına sunulması bekleniyor. Yakın zamanda çoklu cihaz kullanımını da aktif edecek olan uygulama bununla birlikte kendiliğinden kaybolan fotoğraf ve video gönderme özelliğini de kullanıma sunacak.

WhatsApp video

WhatsApp‘ın video konusunda orijinal kalitede gönderme seçeneğini sunması oldukça sevindirici. Kullanıcılar sırf bu yüzden mail veya iPhone’da iMessage’ı tercih ediyordu. Şimdi ise WhatsApp’tan direkt orijinal kalitede video göndermek mümkün olacağı için bu yöntemler ikinci plana itilecek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.