Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 2, 2021 14:01

Snapdragon 895 ile Çalışan İlk Telefon Duyuruldu

Qualcomm'un daha duyurmadığı Snapdragon 895 yonga setine sahip olacak ilk telefon duyuruldu. Bu marka herkesi şaşırtacak.
Snapdragon 895 ile Çalışan İlk Telefon Duyuruldu

Qualcomm, geçtiğimiz günlerde karşımıza Snapdragon 888 Plus yonga seti ile çıkmıştı. Saat hızını yeni sürümde 3.0 GHz’ye çıkaran firma verimlilik konusunda da küçük iyileştirmeler yapmıştı. Ancak asıl bomba özellikler yıl sonuna kadar duyurulacak olan Snapdragon 895 ile sunulacak. Amiral gemisi yonga seti olacak olan SD 895‘in ilk olarak hangi telefonda kullanılacağı ise bugün belli oldu.

Realme GT2 Snapdragon 895 ile gelecek

Bildiğiniz gibi SD 888’i ilk kullanan firma Xiaomi Mi 11 ile Xiaomi olmuştu. Bu yılda da aynı şekilde olması ve Mi 12’nin yeni yonga seti ile gelmesi bekleniyordu. Ancak bir diğer Çinli firma Xiaomi’den önce davrandı. Realme bugün sürpriz bir şekilde SD 895’i kullanacak telefonunu açıkladı. Realme GT2 olarak isimlendirilecek olan bu model hakkında şimdilik detay paylaşmayan firma, GT2’nin Xiaomi Mi 12’den önce çıkacağının altını çizdi.

Türkiye pazarında da önemli işlere imza atan realme, önümüzdeki yıl büyümesine hız kesmeden devam edecek gibi görünüyor. Performans canavarı telefonlarını rakiplerinin çok daha altında bir fiyata satışa sunan realme’nin yeni amiral gemisi modelinden beklenti büyük. Özellikle kamera açısından realme GT2’nin neler yapacağı şimdiden merak ediliyor.

Realme GT Master Edition 5G

Qualcomm’un yeni yonga setinin selefine göre yüzde 30’a varan performans artışı sunacağı söyleniyor. 2021’in son çeyreğine doğru tanıtılacağını düşündüğümüz bu yeni canavar yonga setinin şimdilik neler sunacağı bilinmiyor. Bakalım yonga seti devi Apple ile olan farkı bu yıl kapatıp öne geçmeyi başarabilecek mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.