Akıllı Telefon Temmuz 2, 2021 20:50

Realme Android 11 Güncellemesini Türkiye’de Satılan İki Model İçin Başlattı

Realme Android 11 güncellemesini iki telefon için başlattı. Söz konusu telefonların ikisi de ülkemizde satışta olan modeller.
Realme Android 11 Güncellemesini Türkiye’de Satılan İki Model İçin Başlattı

Realme Android 11 güncellemesini iki popüler telefonu için kararlı bir yapıda yayınladı. Güncelleme alan modeller olan Realme X2 Pro ve Realme 7’nin ülkemizde resmi olarak satışta olduğunun altını çizelim.

Realme X2 Pro modelinden başlayacak olursak; Realme’yi üst segmentte temsil eden ilk telefon olan X2 Pro, 2019 yılında Android 9 Pie tabanlı ColorOS 6.x sürümü ile çıkış yaptı. Daha sonra Android 10 ile birlikte Realme UI sürümüne yükseltilen telefon için bir sonraki büyük güncelleme Android11 / realme 2.0 oldu.

Realme UI 2.0 büyük oranda ColorOS 11 sürümüne dayanmakta. Güncelleme bölgeye göre farklı yazılım sürümlerini taşıyor. Yine güncelleme bölgeye göre kademeli olarak dağıtılmakta. Güncellemenin size ulaşıp ulaşmadığını Ayarlar menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Realme cephesinde Android11 sürümüne yükseltilen bir diğer telefon Realme 7 oldu. Android sürümüyle çıkış yapan telefon böylece ilk büyük Android sürümüne yükseltişmiş oldu. RMX2151_11_C.08 sürüm numarasına sahip olan güncelleme küresel çapta birçok Realme 7 kullanıcına ulaşmaya başladı. Yine güncellemenin tüm Realme 7 sahiplerine ulaşması bir iki haftayı bulacaktır. Yine dilerseniz Ayarlar menüsünden güncellemeyi sorgulatabilirsiniz.

Realme 7 Pro için şu an için herhangi bir açıklama yapılmış değil, fakat aynı dönem çıkış yapan Pro versiyon için de kullanıcıların Android 11 güncellemesini çok bekleyeceğini düşünmüyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.