Akıllı Telefon Temmuz 2, 2021 14:51

OPPO Find X2 İçin RAM Artıran Güncelleme

OPPO Find X2 için yeni bir güncelleme yayınlandı. Bu güncelleme ile telefonun RAM miktarını artırmak mümkün. İşte güncellemenin detayları...
OPPO Find X2 İçin RAM Artıran Güncelleme

Akıllı telefonlarda sanal RAM özelliği son dönemde popüler konulardan biri haline geldi. OPPO ve Vivo’nun öncü olduğu bu gelişme en son MIUI güncellemesi ile birlikte Xiaomi telefonlarda da kullanıma sunulmaya başlandı. Sanal RAM özelliğini kullanmaya başlayan telefonlardan biri de OPPO Find X2 oldu.

Sanal RAM özelliğinde sistem telefonun depolama birimini izin verildiği miktar kadar kullanmakta. Find X2 için henüz dağıtıma sunulan CPH2023_11.C.68 derlemeli güncelleme Ayarlar menüsüne sanal RAM özelliğini getiriyor.

OPPO Find X2 Pro Türkiye

Kullanıcılar Ayarlar menüsünde RAM seçeneği altında yer alan RAM genişletme bölümünde diledikleri takdirde sistem belleğini 3GB, 5GB ve 7GB şeklinde artırabilecek. Find X2 kullanıcıları kademeli olarak sanal RAM özelliğinden istifade etmeye başladı. Türkiye’de de satılan bu telefonu kullanıyorsanız Ayarlar menüsünden güncellemeyi sorgulatabilirsiniz.

Öte yandan OPPO, 14 Temmuz tarihinde satışa çıkaracağı OPPO Reno 6 Pro 5G modelinde sanal RAM özelliğini ön yüklü olarak bulunduruyor. RAM’in hangi seçeneklerde artırılacağı ise şu an için bilinmiyor.

Buna ek olarak BBK çatısı altında operasyon yürüten bir başka mark olan Realme de sanal RAM özelliğini gündemine almış durumda. Narzo 30 5G modelinde ilk kez bu özellik kullanıma sunuldu.

OPPO, Vivo, realme ve Xiaomi başta olmak üzere birçok markanın sanal RAM özelliğine sahip akıllı telefonları kademeli olarak artıracağını söyleyebiliriz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.