Akıllı Telefon Temmuz 1, 2021 10:53

Xiaomi Performans Modu ile Bazı Akıllı Telefonları Uçuracak

Xiaomi performans modu özelliğini akıllı telefonlara dahil etmeye hazırlanıyor. Tabii bu özellik tüm telefonlarda kullanılmayacak.
Xiaomi Performans Modu ile Bazı Akıllı Telefonları Uçuracak

Xiaomi, MIUI arayüzünü geliştirme çalışmalarını sürdürüyor. Güncellemeler üç koldan ilerliyor. Birincisi Android 11, ikincisi MIUI 12.5, üçüncüsü ise aylık güvenlik ve kararlılık odaklı güncellemeler. Xiaomi ayrıca arayüze dahil ettiği birçok gelişmeyi öncelikle MIUI beta sürecine dahil edilen kullanıcılar üzerinde test ediyor. Son beta versiyonuna göre Xiaomi performans modu özelliği üzerinde çalışıyor. Daha önce Xiaomi’nin bazı akıllı telefonlara getireceği konuşulan yeni özelliğin Avrupa için kullanıma sunulan bir beta versiyonda görülmesi de şaşkınlık yaratmadı değil, zira Xiaomi bu tür önemli gelişmeleri öncelikle Çin ROM’unda deniyor.

Xiaomi akıllı tefonlarda “Güç ve Performans” menüsüne bakarsanız yalnızca iki çalışma modu göreceksiniz. Bunlar: “Enerji Tasarrufu” ve “Ultra Enerji Tasarrufu”. Ancak meraklı bir kullanıcı burada bir başka çalışma seçeneği buluyor. Yüksek performans olarak isimlendirilen yeni çalışma yöntemi şu an için pasif durumda.

MIUI Beta 21.6.28 sürümünde görülen performans modu görüntüyü sızdıran kaynağa göre markanın tüm telefonlarında olmayacak. Giriş ve eski düşük donanımlı telefonlarda muhtemelen bu modu göremeyeceğiz.

MIUI geliştirme ekibine katkı sunmak adına beta ROM kullanıyorsanız yüksek performans modu özelliğinin sizde de görünmesi muhtemel. Xiaomi’nin bu gelişmeyi ne zaman kararlı ROM’larda kullanılacağı şu an için belirsiz, fakat ağustos ayında tanıtılması beklenen MIUI 13 ile birlikte performans modunu görmemiz olası görünüyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.