Akıllı Telefon Temmuz 1, 2021 11:52

Xiaomi Mi MIX 4 ve Honor Magic 3 Ciddi İki Rakip Olacak

Xiaomi Mi Mix 4 ve Honor Magic 3 ile ilgili bazı ayrıntılar ortaya çıktı. Benzer özelliklere sahip telefonlar ciddi rakip olacaklar.
Xiaomi Mi MIX 4 ve Honor Magic 3 Ciddi İki Rakip Olacak

Xiaomi Mi Mix 4 uzun zamandan beri mobil dünyasında gündeminde ilk sıralarında. Son dönemde suyu ısınan telefonlardan biri de Honor Magic 3. Güvenilir bir kaynak Çin’in Twitter’ı olarak bilinen Weibo’da her iki telefonun ağustos ayında tanıtılacağı ve birbirlerine benzer özelliklere sahip olacaklarını bildirdi.

Qualcomm’un geçtiğimiz gün resmi duyurusunu gerçekleştirdiği Snapdraogn 888 Plus yonga seti her iki telefonun işlemci  biriminde yer alacak. Telefonlardaki ortak özelliklerden biri de kavisli panel ve bu ekran altına yerleştirilecek ön kamera olacak.  Honor Magic 3’teki bu ekran BOE firması tarafından geliştirilirken, Mi Mix 4’teki ekranı ise yine Çinli Optoelektronik tarafından geliştirilmekte.

Mi Mix 4 ve Honor Magic 3’ün benzer özelliklerinden biri de sahip oldukları hızlı şarj teknolojisi olacak. Xiaomi’nin Mi Mix4’te 120 watt kablolu ve 80 watt kablosuz hızlı şarj desteğine yer vereceği neredeyse kesinleşti. Hatta son sızıntılar telefondaki pilin 5.000 mAh büyüklüğünde olacağını da onaylıyor.

Güvenilir kaynağın aktardığına göre Honor Magic 3 modelinde de 100 watt’ın üzerinde bir şarj gücü yer alacak. Honor’un yakın zamanda duyurduğu Honor 50 Pro modelinde 100 watt hızlı şarj desteği kullandığını hatırlatalım.

Mi Mix 4’te 6.67 inç büyüklüğünde Full HD + çözünürlüğünde AMOLED ekran yer alması bekleniyor. Telefonu Xiaomi adına özel kılan gelişmelerden biri de MIUI 13 sürümüyle çıkış yapacak olması. Hem Mi Mix hem de Magic serisi akıllı telefon dünyası için her zaman özel telefonlardan oluşmuştur. Ağustos ayında tanıtılacak bu iki telefonun nasıl bir tasarıma sahip olacakları şimdiden merak konusu.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.