Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 1, 2021 17:55

Samsung’dan Klasik Saat Geliyor: Galaxy Watch 4 Classic

Samsung, klasik saat ile akıllı saat tasarımını Galaxy Watch 4 Classic ile harmanlamak için kolları sıvadı. İşte yeni modelin ilk görüntüleri.
Samsung’dan Klasik Saat Geliyor: Galaxy Watch 4 Classic

Güney Koreli Samsung bu haftanın başlarında, kendi tabiri ile kusursuz bir deneyim, performans geliştirmeleri ve daha fazla özellik ile gelen yeni One UI Watch arayüzünü tanıtmıştı. Şimdi ise bu yeni One UI arayüzü ile gelecek olan Galaxy Watch 4 Classic adlı yeni Galaxy akıllı saatinin görüntüleri sızdırıldı. Klasik saat ile akıllı saati harmanlayacak olan Samsung, bu alanda bir saat isteyenlere hitap edecek gibi görünüyor.

Galaxy Watch 4 Classic nasıl olacak?

Yıllar sonra Samsung, akıllı saatleri için “Klasik” unvanını geri getiriyor. Görünüşe göre bu nesil için fiziksel döner kadranı bu modelde de yer alacak. Dönen kadranın yanı sıra, sağ tarafta işletim sisteminde gezinmede faydalı olması gereken iki düğme yer alacak.

Bu sefer 42 mm, 44 mm ve 46 mm olmak üzere üç boyutta gelecek ve üç renkte olacak. Bu renkler beyaz renk, gri ve siyah renk ve gümüş ve siyah renk olacak. Saat, geleneksel 20 mm saat kayışlarıyla uyumlu görünüyor ve kutuda Samsung, hem S/M hem de M/L kayış seçeneği yer alacak.

Ekranın sırasıyla paslanmaz çelik veya alüminyum model olmasına bağlı olarak Gorilla Glass DX veya DX+ tarafından korunacağı söyleniyor. Diğer özellikler arasında 5ATM sertifikası ve MIL-STD-810G standardı bulunuyor.

Ağustos ayında katlanabilir telefonlarını tanıtacak olan Samsung, muhtemelen yeni saatlerini de bu etkinlikte sergileyecek. Fiyat konusunda henüz Samsung’un nasıl bir politika izleyeceği bilinmiyor. Son olarak bu saatin oldukça şık göründüğünü söyleyebiliriz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.