Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 1, 2021 12:05

OPPO’dan ColorOS için Dikkat Çeken Atılım!

OPPO, arayüzü ColorOS için önemli bir atılıma imza attı. Çinli teknoloji devi Amazon Web Services'e geçiş yaptığını açıkladı. İşte detaylar.
OPPO’dan ColorOS için Dikkat Çeken Atılım!

OPPO, ColorOS işletim sistemi kullanıcılarının, ePrivacy, CSA Star ve ISO tarafından onaylanan gelişmiş bulut tabanlı hizmetleri güçlendirmesi için Amazon Web Services’ı (AWS) seçtiğini duyurdu. OPPO, AWS ile akıllı telefon kullanıcılarına fotoğrafları, videoları, kişileri, notları ve önemli verileri bulutta kolayca depolayabilecekleri güvenli veri depolama hizmetleri sunabiliyor.

ColorOS daha güvenli olacak

Bunu desteklemek için Amazon Aurora ve Amazon Simple Storage Service dahil olmak üzere bulut tabanlı hizmetlerin yayılımını hızlandırma konusunda Singapur, Fransa ve Hindistan’daki AWS küresel altyapısını kullanıyor. Şirket, AWS CloudTrail, AWS Key Management Service, AWS Network Firewall, AWS Certificate Manager ve AWS Artifact dahil olmak üzere çeşitli AWS güvenlik hizmetinden yararlanıyor.

Android 11 tabanlı en yeni ColorOS 11, OPPO’nun Özel Sistem, Özel Kasa ve Kişisel Bilgilerin Korunması gibi özellikleri aracılığıyla kullanıcı güvenliğinin sağlanmasına yardımcı oluyor.

Özel Sistem kullanıcıların, uygulamaların ve verilerin orijinal hesaptan bağımsız olarak çalıştığı ayrı bir sistem hesabı oluşturmasına olanak tanıyor. Özel Kasa verileri başka ortamlara erişimi olan uygulamalar tarafından kullanılamaz hale getirerek bir parolanın arkasındaki şifrelenmiş bir alanda güvenceye alıyor. Ayrıca kullanıcıların önemli verilerini gizli tutabilmelerine imkan sağlıyor.

ColorOS

Kişisel Bilgi Koruması ise, uygulamaların kullanıcıların kişisel bilgilere erişim izni vermesini gerektirdiği durumlarda, kullanıcıların uygulamaya boş bir veri formu göndermesine izin veriyor. Ayrıca kişisel bilgileri ifşa etmeden uygulamaya erişmesine olanak tanıyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.