iPhone Temmuz 1, 2021 14:21

iPhone 12 Satışları Aldı Başını Gitti!

Apple'da yüzler gülüyor. iPhone 12 satışları 100 milyon birimi aştı. Dünyanın en popüler telefonu unvanı yeniden iPhone'a geçecek gibi.
iPhone 12 Satışları Aldı Başını Gitti!

Cupertinolu Apple, iPhone 11’e göre çok büyük yenilik sunmadan iPhone 12 ailesini tanıtmıştı. Bu hamle ilk etapta büyük tepki toplamıştı. Ancak görünüşe göre Apple kullanıcıları sadık olmaya devam ediyor. Bugün gelen bilgilere göre iPhone 12 satışları 7 ay içerisinde dünya genelinde 100 milyonu geride bırakmayı başardı.

iPhone 12 satışları Apple’ın yüzünü güldürüyor

İşin daha da ilginci 100 milyon barajını bu kadar kısa sürede geçen Apple’ın ilk modeli iPhone 12 oldu. Apple yenilik sunmamasına rağmen dünya çapında en başarılı çıkışını gerçekleştirmiş durumda. iPhone cephesine göre devrimsel özellikler ile gelen iPhone X bile bu kadar hızlı satmamıştı.

iPhone 12 serisinden önce, iPhone 6 serisi, büyük ölçüde yeni tasarımı ve daha büyük ekranı sayesinde 100 milyon cihaz satışını aşan bir seriydi. iPhone 12 serisi ise 5G, Apple A14 biyonik yonga seti, yeni dikdörtgen köşeli tasarım ve tüm modellerde OLED ekranların olması sayesinde popülerlik kazanmış gibi görünüyor.

iPhone 12 satışları

iPhone 12 serisinin kendi içinde, Pro modelleri, iPhone 11 serisindeki aynı katman modelleriyle karşılaştırıldığında, satış payında bir artış gördü. Özellikle iPhone 12 Pro Max, iPhone 12 satışlarının yüzde 29’unu, iPhone 11 Pro Max ise yüzde 25’ini oluşturuyor. Sonuç olarak Apple’ın iPhone 12 serisinden elde ettiği gelirin çok daha yüksek olması bekleniyor.

Apple, Eylül ayı içerisinde karşımıza iPhone 13 ailesi ile çıkacak. Yine ana, mini, Pro ve Pro Max olmak üzere dört model tanıtacak olan Apple, yenilik tarafında yine küçük şeyler sunacak. Bu yenilikler arasında daha küçük çentik, gelişmiş kamera ve Pro/Pro Max modellerine özel 120 Hz tazelemeli LTPO OLED ekran yer alacak. İşlemci tarafında ise Apple A15 yonga seti kullanılacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.