Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 1, 2021 11:26

Galaxy Z Fold 3 Ekran Altı Kamera ile Gelebilir

Samsung'un yeni katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 3 ekran altı kamera ile gelecek gibi görünüyor. Samsung da bu furyaya dahil olacak.
Galaxy Z Fold 3 Ekran Altı Kamera ile Gelebilir

Samsung, katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold2’yi geçen yıl piyasaya sürmüştü. Üzerinden bir yıl geçen bu telefonun halefi olması beklenen Galaxy Z Fold 3 için bugün yeni bilgiler ortaya çıktı. Ağustos ayında tanıtılıp satışa sunulacağı söylenen telefonun en net görselleri de internete servis edildi.

Galaxy Z Fold 3 özellikleri ile dikkatleri üzerine çekecek

Sızıntılara göre Samsung Galaxy Z Fold3; 6.2 inç büyüklüğünde 120 Hz tazelemeli ikinci ekrana ve 7.5 inç büyüklüğünde AMOLED ekrana sahip olacak Katlandığında kamera çıkıntısı dahil 15,6 mm ve açıldığında kamera çıkıntısı dahil 7,7 mm olacağı söyleniyor.

Ayrıca birincil ekranda bir ekran içi kameraya sahip olduğu da belirtiliyor. Kapak ekranının üst orta kısmında selfie kamerası için bir delik açacağı iddialar arasında yer alıyor. Arka tarafta ise birincil + telefoto + ultra geniş kombinasyonu olacağı söylenen üçlü kamera kurulumu bekleniyor. Bu sefer, Z Fold3’ün sağ tarafta yana monte edilmiş bir parmak izi sensörüne sahip olması bekleniyor.

Galaxy Z Fold 3

Galaxy S21 Ultra’ya benzer şekilde Galaxy Z Fold3’ün de S-Pen desteğine sahip olması bekleniyor. Ancak Samsung’un kutu içeriğine S-Pen koyup koymayacağı henüz bilinmiyor. Son olarak renk seçeneklerinin ise siyah, degrade pembe ve lacivert olduğu söyleniyor.

Samsung’un yeni katlanabilir telefonunun yonga seti, RAM, depolama seçenekleri de dahil olmak üzere diğer özellikler henüz bilinmiyor. Daha fazla ayrıntı, Ağustos ayında olması beklenen lansman tarihine yakın bir zamanda ortaya çıkacaktır. Fiyat konusunda ise Samsung’un elini taşın altına sokması ve 1.500 dolar seviyesinde bir fiyat belirlemesi bekleniyor. Gelişmeler yaşandıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.