Akıllı Telefon Haziran 30, 2021 11:25

ZTE 20GB RAM’e Sahip Bir Telefonla Rekor Kıracak

ZTE 20GB RAM birimine sahip bir telefon üzerinde çalıştığını resmen açıkladı. 20GB RAM bir akıllı telefonda ilk kez kullanıma sunulacak.
ZTE 20GB RAM’e Sahip Bir Telefonla Rekor Kıracak

ZTE 20GB RAM ‘e sahip bir akıllı telefon üzerinde çalıştığını duyurdu. Konu hakkında açıklama şirketin tüketici işi direktörü Lu Qianhao’an geldi.

RAM diğer ismiyle Rastgele erişimli hafıza akıllı telefonlardaki en önemli bileşenler arasında yer alıyor. Eğer kullandığınız telefon Android tabanlı ise RAM miktarı iki kat daha fazla öneme sahip oluyor. Android platformunda yer alan telefonlarda RAM seviyeleri 18GB’ı bulmuş durumda, söz konusu iOS platformu yani iPhone telefonlar olduğunda ise hala 6GB RAM’den öteye gidilememiş durumda. Aslına bakarsanız gitmesini gerektirecek bir durum yok, zira iOS işletim sistemi düşük RAM seviyelerinde bile deyim yerindeyse yağ gibi akan bir sistem.

ZTE’nin kıdemli başkanı telefona dair başka bir detaya yer vermezken, buradaki 20GB RAM’le ne ifade etmek istediği biraz havada kalmış görünüyor. Zira son dönemde bazı üreticiler RAM seviyesini sanal bir yapıda yani dahil depolamanın küçük bir miktarını kullanarak artıyor.

Rog Phone 5

Asus Rog Phone 5 dünyanın 18GB RAM’e sahip ilk telefonu.

Örneğin, OPPO Reno6 Pro akıllı telefonda kullanıcılar 7 GB hızlı flash bellek kullanarak RAM’lerini 12 GB’den 19 GB’a yükseltebilir. Yine Realme kısa süre içerisinde duyuracağı Q3 Pro modelinde RAM’in 12GB’tan 15GB’a yükseltilebileceğini açıkladı. Xiaomi de bugün yayınladığı güncelleme Redmi Note 10 Pro 5G modelinde RAM’in 2GB daha artırılmasını sağladı.

Bizim beklentimiz ZTE’nin saf 20GB RAM’e sahip bir telefon duyuracağı yönünde. Zira bakıldığında Asus ROG Phone 5 modelinde zaten 18GB RAM kullandı. ZTE’nin bu rekoru ele geçirmek istediğini düşünüyoruz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.