Xiaomi Haziran 30, 2021 18:24

Xiaomi Mi Mix 4 İşlemcisi ile Öne Çıkacak

Xiaomi'nin uzun zamandır beklenen fütüristik telefonu Xiaomi Mi Mix 4 için sevindiren haber geldi. Telefon işlemcisi ile öne çıkacak.
Xiaomi Mi Mix 4 İşlemcisi ile Öne Çıkacak

Xiaomi, tarihler Kasım 2016’yı gösterdiğinde kimsenin yapmadığını yapmış ve karşımıza ilginç tasarımı ile dikkat çeken Mi Mix modeli ile çıkmıştı. Bu seriyi fütüristik bir tasarım anlayışı ile oluşturan Çinli firma çok yakında ise karşımıza Xiaomi Mi Mix 4 ile çıkmaya hazırlanıyor. Yaz aylarında tanıtılması beklenen bu telefon hakkında bugün sevindiren sızıntılar geldi.

Xiaomi Mi Mix 4 Snapdragon 888 Plus ile geliyor

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Qualcomm cephesinden Snapdragon 888 Plus duyurusu gelmişti. Selefine göre daha performanslı ve enerji tüketimde daha iyi olan bu yonga setinin Mi Mix 4’te kullanılacağı ortaya çıktı. RAM bölümünde Xiaomi’nin yine farkını konuşturması ve 12 GB/16 GB RAM opsiyonlarına yer vermesi bekleniyor.

Snapdragon 888 Plus özellikleri

Snapdragon 888 Plus’t yer alana Kryo 680 CPU 2.84 GHz yerine 2.995 GHz‘de çalışacak. Qualcomm bu hızın özel durumlarda 3.0 GHz’de çalışacağını söylüyor. Ayrıca Qualcomm’un altıncı nesil AI (Yapay Zeka) Motoru da yükseltiliyor. Snapdragon 888, AI görevleri için saniyede 26 trilyon işlem (TOPS) gerçekleştirebilirken, Plus model yaklaşık yüzde 20 daha güçlü olacak. Yani Plus’ta AI gücü 32 TOPS kapasitesine çıkacak.

Xiaomi Mi Mix 4

Bu seri Xiaomi’nin prestij serilerinden olduğu için bizi şaşırtacak teknolojilerin de kullanılması bekleniyor. ZTE ile başlayan ekran altı kamera teknolojisinin Xiaomi’nin yeni canavarında da olacağı söyleniyor. Ancak şimdilik telefonun ön kamerasına dair en ufak bir sızıntı olmadığını belirtelim.

Xiaomi Mi 11 Ultra ile dünyanın en iyi fotoğraf çeken unvanını eline alan firma bu modelinde de yine ses getirecek kamera teknolojilerine yer verecektir. Fiyat konusunda ise amiral gemisi olacağı için 999 dolar bandının aşılacağı söyleniyor. Tabii bu telefonun tasarımına göre değişebilir. Eğer standart bir tasarım ile gelirse fiyatın bir nebze daha uygun olabileceğini söyleyebiliriz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.