Akıllı Telefon Haziran 30, 2021 12:52

İşte Nokia’nın HarmonyOS İşletim Sistemine Sahip İlk Telefonu

Son gelişmelere bakılırsa Nokia HarmonyOS işletim sistemine sahip bir telefon üzerinde çalışıyor. Telefonun bazı özellikleri şimdiden belli.
İşte Nokia’nın HarmonyOS İşletim Sistemine Sahip İlk Telefonu

Huawei, HarmonyOS işletim sistemini duyurduğunda bu platformu kullanacak üreticilerden birinin de HMD Globol olacağını onayladı. HarmonyOS şu an için hummalı bir geliştirme sürecinden geçiyor ve daha sonra kademeli olarak mevcut Huawei telefonlarda kullanıma sunulacak. Huawei’in yanı sıra farklı üreticiler de HarmonyOS işletim sistemine sahip telefonlar üzerinde çalışıyor. Bunlarda biri de Tayvan basına göre HMD Global. Bakalım Nokia HarmonyOS işletim sistemine sahip nasıl bir telefon ya da telefon serisi hazırlıyor.

Nokia HarmonyOS İşletim Sistemine Sahip Yeni Bir Seri Hazırlıyor

Gelen haberlere göre HMD Global bir dizi üst düzey telefondan oluşan Nokia X60 serisini hazırlıyor. Burada dikkat çeken nokta telefon serisinin Android yerine HarmonyOS işletim sistemini benimseyecek olması.

HarmonyOS 2 güncellemesi

Haberi aktaran kaynağa göre seride ilk etapta Nokia X60 ve Nokia X60 Pro şeklinde iki telefon yer alacak. Telefonlar kavisli ekranın yanında 5G desteği ve 6.000 mAh gibi dikkat çeken özelliklere sahip olacak. Burada asıl dikkat çeken nokta ise muhtemelen pro versiyonda göreceğimiz 200 megapiksel çözünürlüklü ana kamera olacak. Son zamanlar 200 megapiksel çözünürlüklü kameraya sahip telefonları fazla duymaya başladık ve bunlardan biri Xiaomi Mi 12 olacak.

Nokia’nın sözü edilen bu telefonları HarmonyOS işletim sistemiyle piyasaya sunması Huawei adına küresel çapta büyük bir zafer olacaktır. Zira bu gelişme diğer markaları da teşvik edecektir.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.