Akıllı Telefon Haziran 30, 2021 9:56

MIUI 13’ün Önemli Özelliklerinden Biri Redmi Telefonlarda Kullanıma Sunuldu

Xiaomi'nin MIUI 13 güncellemesine dahil etmesi beklenen sanal RAM artışı ilk kez bir Redmi telefonda kullanılmaya başlandı.
MIUI 13’ün Önemli Özelliklerinden Biri Redmi Telefonlarda Kullanıma Sunuldu

Akıllı telefon dünyasında yeni bir gelişme olan sanal RAM teknolojisi yavaş yavaş üreticilerin gündemine giriyor. Vivo’nun başlattığı daha sonra OPPO’nun sürdürdüğü sanal RAM özelliği MIUI 13 güncellemesi ile birlikte Xiaomi, Redmi ve POCO telefonlarda kullanıma sunulacak. Fakat Çin’den gelen bir haber Xiaomi’nin bu özelliği kullanmak için aceleci olduğunu ve bir güncelleme kapsamında Redmi Note 10 Pro 5G modeline sunduğunu gösteriyor.

Redmi Note 10 Pro 5G 6GB ve 8GB RAM versiyonlarına sahip. Sanal RAM ile birlikte telefondaki dahili depolamanın 2GB’lık kısmını kullanabilecek. Böylece RAM seviyesi 8GB ve 10GB’a yükselecek. Xiaomi bu gelişmeyi MIUI13 ile birlikte tüm telefonlara getirmeyi hedefliyor. Böylece düşük bellekli telefonların bir sonraki MIUI sürümünü daha kararlı çalıştırması sağlanacak.

Redmi Note 10 Pro 5G

Redmi Note 10 Pro 5G şu an için Çin’e özgü bir telefon, ancak şirketin bu telefonu küresel çapta POCO X3 GT ismiyle pazara çıkaracağını biliyoruz. Telefonun tüm özelliklerine buradaki haberimizden göz atabilirsiniz. Haberimizin sonunda Xiaomi’nin bir sonraki MIUI sürümünde hangi gelişmelere yer vereceğini sıralayalım.

MIUI 13 Sürümüne Dahil Edilecek Bazı Gelişmeler

  • Yeni animasyonlar, simgeler ve temalar
  • Gelişmiş güç yönetimi
  • Geliştirilmiş ekran her zaman açık özelliği
  • Paylaşım ekranında uygulama sabitleme
  • Gelişmiş gizlilik seçenekleri
  • Yenilenmiş daha kolay bildirim yönetimi
  • Sanal RAM işlevi

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.