Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 30, 2021 12:20

iPhone 13 Kamerası Hakkında Flaş Gelişme

Apple'ın yeni canavarı iPhone 13 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Telefon kamerası ile dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor.
iPhone 13 Kamerası Hakkında Flaş Gelişme

Apple, bir aksilik olmaz ise Eylül ayının ilk haftasında etkinlik düzenleyecek ve karşımıza iPhone 13 ile çıkacak. Bu yıl yine dört farklı model tanıtacak olan firma, fiyat konusunda selefi ile aynı seviyede fiyata sahip olacak. Etkinlik tarihi yaklaştıkça yeni canavarlar hakkında bilgiler gelmeye başladı. Bugün ise telefonun kamerası hakkında heyecanlandıran bilgiler açıklandı.

iPhone 13 kamerası ile ön plana çıkacak

Apple’a yakınlığı ile bilinen ünlü analist Ming-Chi Kuo tarafından hazırlanan yeni bir raporda, iPhone 13’ün olası yeni ultra geniş lensi hakkında bilgiler ortaya çıktı. Apple, teorik olarak daha iyi düşük ışık performansı sağlaması gereken ultra geniş sensör için yükseltilmiş bir 7P Geniş açılı lens kullanabilir.

Raporda, ayrıca Çinli bir lens parçası tedarikçisi olan Sunny Optical’ın iPad için 5P lenslerinin doğrulamasını başarıyla tamamladığı belirtiliyor. 5P lenslerin toplu sevkiyatları büyük olasılıkla 2021’in ortalarında başlayacak. Ancak hangi iPad modelinin alacağı belli değil. Bu nedenle, 2021’de iPhone 13 serisi için 7P geniş açılı lens gönderme olasılıkları yüksek görünüyor.

7P lens ile yeni canavarlar, mevcut iPhone 12 modellerinde bulunan f/2.4, 5P lenslerden daha geniş olan f/1.8 diyafram açıklığındaki ultra geniş lenslere sahip olabilecek. Bu sayede daha geniş diyafram açıklığı, önemli ölçüde daha yüksek düşük ışık performansı sunulacak.

iPhone 13 Tasarım

Analist Ming-Chi Kuo bir yatırımcı notunda 13 Pro ve 13 Pro Max modellerinin daha net ve keskin görüntüler için otomatik odaklamalı yükseltilmiş ultra geniş kameraya sahip olacağını söyledi. Gelecek yılki iPhone 14 serisinin tüm modellerde otomatik odaklamalı ultra geniş kameralara sahip olabileceğini de sözlerine ekledi.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.