Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 30, 2021 20:27

Android için WhatsApp Çok Seveceğiniz Özelliğe Kavuştu!

Popüler mesajlaşma uygulaması yeniliklerine tam gaz devam ediyor. Şimdi de Android için WhatsApp çok seveceğiniz bir özelliğe kavuştu.
Android için WhatsApp Çok Seveceğiniz Özelliğe Kavuştu!

Yeniliklerine tam gaz devam eden popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, nihayet beta sürümünde Android kullanıcıları için ‘bir kez görüntüle’ özelliğini kullanıma sunmaya başladı. Bu özellik etkinleştirildiğinde, alıcı, fotoğraflarınızı ve videolarınızı sohbetten kaybolmadan önce yalnızca bir kez açabilecek. Bu özelliğin yakında herkese sunulacağı ise Facebook CEO’su tarafından bu ayın başlarında yapılan bir röportajda doğrulandı. Şimdilik bu özellik Android için WhatsApp uygulamasında kullanılabiliyor. iPhone sahiplerinin biraz beklemesi gerekecek.

Android için WhatsApp beklenen özelliğe kavuştu

Android için WhatsApp’ın en son beta sürümünü kullanıyorsanız, bir kişiye veya bir gruba fotoğraf veya video gönderirken, başlık çubuğunun sonunda küçük bir daire göreceksiniz. Etkinleştirildiğinde, seçeneğin etkinleştirildiği karşı tarafa bildirim olarak gidecek. Alıcı içeriği tıkladıktan sonra içerik kaybolacak ve sadece açıldı olarak görünecek.

WhatsApp, bu özelliğin daha fazla mahremiyete ihtiyaç duyanlar için faydalı olduğunu söylüyor. Ancak, alıcının kaybolmadan önce ekran görüntüsü veya video görüntüsü alabileceği konusunda da uyarıyor.

Android için WhatsApp

Yeni WhatsApp özelliği, sadece WhatsApp beta sürümünde yer alıyor. Beta sürümünü kullananlar nihai sürümü kullananlara bile bir kez görüntülemeli fotoğraf ve video atabiliyor. Eğer bu özelliği herkesten önce denemek istiyorsanız buradan WhatsApp’ın son Beta sürümünü indirip kurabilirsiniz. Ancak APK’yı kurmadan önce yedek almayı unutmayın. Çünkü nihai sürüme dönmek için uygulamayı silip baştan yüklemeniz gerekiyor.

Son olarak WhatsApp’ın yaz aylarında birden fazla cihazda çalışma özelliğini hem Android hem de iPhone sahiplerine sunacağını belirtelim.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.