Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 29, 2021 15:25

WhatsApp Çoklu Cihaz Güncellemesi Yayınlandı!

Uzun zamandır beklenen WhatsApp çoklu cihaz güncellemesi bugün Beta olarak yayınlandı. Bunu ilk Android kullanıcıları kullanacak.
WhatsApp Çoklu Cihaz Güncellemesi Yayınlandı!

WhatsApp’ın uzun bir süredir konuşulan özelliği için artık geri sayım başladı. WhatsApp çoklu cihaz güncellemesi bugün Android kullanıcılarına sunuldu. WhatsApp Beta 2.21.14.1 sürümü ile artık Android kullanıcıları WhatsApp’ı birden fazla cihazında kullanmaya başlayabilecek. Beta aşamasında olan bu özelliğin Temmuz ayı içerisinde hem iOS hem de Android kullanıcılarına nihai olarak sunulacağı söyleniyor.

WhatsApp ayrıca, kullanıcıların bu beta ile bir telefonu birden fazla cihaza bağlayabileceğini de onayladı. Cihazlarınız bağlandıktan sonra, WhatsApp Web, WhatsApp Masaüstü ve WhatsApp Portal’ı kullanmak için telefonunuzun artık çevrimiçi kalması gerekmiyor. Yani aynı anda 4 adede kadar ek cihaz ve 1 telefon kullanabileceksiniz.

Ancak, kullanıcılar WhatsApp Web, WhatsApp Masaüstü ve WhatsApp Portal’dan WhatsApp’ın eski bir sürümünün yüklü olduğu diğer kullanıcılara mesaj gönderemez veya arama yapamayacak. Herkesin WhatsApp’ın en güncel sürümünü kullanması gerekecek ki bu özellikler stabil bir şekilde kullanılabilsin.

WhatsApp çoklu cihaz

Eğer sabırsız biriyseniz ve yenilikleri hemen test etmek istiyorsanız WhatsApp Beta 2.21.14.1 sürümünü buradan APK. olarak indirip telefonunuza yükleyebilirsiniz. Beta sürümü yüklemeden önce sohbet yedeklerinizi almayı ihmal etmeyin. Beta’da sorun yaşarsanız ana sürüme dönmek için uygulamayı silip Play Store‘dan yeniden indirmeniz gerektiğini belirtelim.

WhatsApp’ın önümüzdeki günlerde sesli mesaj konusunda da yenilik sunacağı ve sesli mesajların gönderim ekranını değiştireceği söyleniyor. Bakalım 2021 bitmeden uygulamaya daha başka ne gibi özellikler eklenecek?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.