Mobil Haziran 29, 2021 20:50

Samsung One UI 3.1.1 Geliyor ve Umduğunuz Kadar Heyecan Verici Değil

Samsung One UI 3.1.1 versiyonu yakında tanıtılacak katlanabilir telefonlarda olacak. Ancak yeni One UI sürümü heyecan yaratmıyor.
Samsung One UI 3.1.1 Geliyor ve Umduğunuz Kadar Heyecan Verici Değil

TouchWiz sonrası Samsung telefon, tablet ve akıllı saatlere adeta yeniden hayat veren One UI arayüzü çok yakında yeni bir sürüme yükseltilecek. Samsung One UI arayüzündeki gelişime dikkat ettiyseniz Note serisi telefonların çıkışında ciddi manada elde geçiriliyor. Peki bu yıl yeni bir Note serisi gelmeyecek, bu durumda One UI arayüzünden neler bekleyeceğiz. Umutlu olalım mı?

Samsung One UI 3.1.1.1 Sürümü Geliyor

One UI 3.0 ve One UI 3.1 halihazırda bazı Galaxy telefon ve tabletlerde kullanılıyor. One UI 3.5 ise Galaxy Note 21 serisi telefonlarda bekleniyordu. Ancak bu yıl yeni bir Note serisi telefon olmayacağı resmi kaynaklarca doğrulandı. One uı 3.5’in yakında tanıtılacak katlanabilir akıllı telefonlarla geleceği yönünde görüşler olsa da, son bir sızıntı katlanabilir telefonlardaki arayüz sürümünün One UI 3.1.1 olacağını gösterdi.

Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 görünüşe bakılırsa yazılım tarafında One UI 3.1.1 sürümü ile gelecek. Sürüm numarasındaki bu değişim göz önüne alındığında Samsung’un arayüzü radikal diyebileceğimiz gelişmeleri dahil etmesi pek olası görünmüyor. Bunun yerine genel bir sistem kararlılığı ve belki bir kaç ufak ince ayarı yeni sürümde görebiliriz.

Asıl gelişme Android 12 sürümüyle çıkış yapacak One UI 4.0 sürümünde olacak. Şu sıralar şirket içerisinde test edilmeye başlanan yeni sürüm kasım ya da aralık ayında ilk olarak Galaxy S21 serisi modeller için kullanıma sunulacak. Genel beta testleri içinse ekim ayı işaret ediliyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.