Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 29, 2021 13:52

Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3’ün Özellikleri Belli Olmaya Başladı

Samsung'un yeni katlanabilir telefonları Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3'ün özellikleri belli olmaya başladı. İşte gelen son bilgiler.
Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3’ün Özellikleri Belli Olmaya Başladı

Katlanabilir telefon segmentinde büyük başarılara imza atan Güney Koreli Samsung, rüzgarı arkasına almışken yeni modelleri ile karşımıza çıkmak istiyor. Koronavirüs pandemisine rağmen katlanabilir telefon satışları ile yüzü gülen Samsung, şimdi de Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 modellerini tanıtmak için kolları sıvamış durumda.

Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 ekran özellikleri belli oldu

Çeşitli kaynaklar, katlanabilir ekranlarla donatılacak olan yeni Z Fold3 ve Galaxy Z Flip3 akıllı telefonların ekran özelliklerini doğruladı. Aktarılan bilgilere göre Galaxy Z Fold3, 6.23 inç büyüklüğünde 5:4 oranda ekrana v 7.55 inç büyüklüğünde 3:2 oranlı AMOLED ekrana sahip olacak. Bu ekranlar HDR10+ özelliğini de destekleyecek.

Samsung’un dikine katlanacak kompakt katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip3‘e gelince, telefon şimdilik en boy oranı henüz bilinmeyen 1.9 inç harici ekrana ve 6.7 inç büyüklüğünde 25:9 en boy oranına sahip AMOLED ekran ile gelecek.

Daha önceki raporlara göre; Galaxy Z Fold3, S Pen’in Fold Edition adı verilen özel bir sürümünü destekleyecek. Telefon ayrıca ekranın altında bir kamera ile gelecek. Samsung ilk defa ekran altı kamera teknolojisini katlanabilir telefonunda kullanacak gibi görünüyor. Öte yandan, Galaxy Z Flip3 iki tonlu bir yüzeye sahip olacak.

Galaxy Z Fold 3

Bu cihazların öncekilerden daha ucuza mal olacağı bildiriliyor. Ağustos ayında tanıtılacak olan bu modellerin 1.500 dolardan daha uygun olması bekleniyor. Bakalım pandeminin etkileri azalmışken, Samsung fiyatları kırıp rakiplerine göz dağı verebilecek mi?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.