Apple Haziran 29, 2021 14:31

Apple Çalışanları Kamera Takacak! Skandal!

Gizlilik konusunda her fırsatta övünen Cupertinolu firma bugün ilginç bir olaya imza attı. Apple çalışanları kamera takmak zorunda kalacak.
Apple Çalışanları Kamera Takacak! Skandal!

Apple, bildiğiniz gibi her etkinliğinde kullanıcılarının gizliliğine ne kadar önem verdiğiniden bahseder. Ancak firma son yıllarda sızıntılara engel olamamış ve yeni ürünlerinin aylar öncesinden internete sızdırılmasının önüne geçememişti. Şimdi ise Apple çalışanları bu olay için zan altında bırakılacak. Peki bu nasıl olacak?

Apple çalışanları kamera ile dolaşacak

Cupertinolu firmanın çalışanlarına polislerde olan göğüs kamerası takacağı ortaya çıktı. Tabii bu kamera tüm Apple çalışanlarına takılmayacak. Muhtemelen bu kamera yeni Apple ürünlerine erişim izni olan çalışanlara takılacak. Bu sayede hangi çalışanın yeni ürünü sızdırdığı tespit edilip gerekli hukuksal işlem başlatılacak. Yeni ürünlerin sızdırılması konusunda önlemleri artıran Apple, kamera sistemi ile bunun önüne geçecek gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde konsept tasarımcısı LetsGoDigital’e ürünlerini sızdırdı diye dava açabileceğini belirten Cupertinolu dev bu konuda çok hassas davranacak. Ürünlerinin etkinlikten aylar önce tanıtılmasının müşterilerindeki heyecanı öldürdüğünü belirten teknoloji devi, kamera sistemi ile bakalım sızıntıların önüne geçebilecek mi?

Apple çalışanları

Apple’ın bildiğiniz gibi tedarik ağı çok geniş. Birden fazla firma ile çalışan teknoloji devi illa ki bir noktada sızıntının yaşanmasının önüne geçemiyordu. Ancak dünya çapında bu kamera sisteminin kullanılması ile bu olay engellenebilir. Muhtemelen eğer bir ürünü bir çalışanın sızdırdığı tespit edilirse, o çalışan için hayal bile edemeyeceğiniz hukuksal yaptırımlar uygulanacaktır.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.