Akıllı Telefon Haziran 28, 2021 10:50

Xiaomi Mi Mix 4 Kablosuz Son Derece Hızlı Şarj Olacak

Tanıtım tarihi yaklaşan Xiaomi Mi Mix 4 cephesinden bilgiler gelmeye devam ediyor. Gelen bilgilere göre telefon kablosuz şarj rekoru kıracak.
Xiaomi Mi Mix 4 Kablosuz Son Derece Hızlı Şarj Olacak

Ağustos ayında yeni bir Mi Mix serisi telefon görecek olmamız bizleri epey heyecanlandırıyor. Her ne kadar 2019’da Mi Mix Alpha modeli tanıtılmış olsa da bu telefon prototipten öteye gitmedi ve son kullanıcı ile buluşmadı. Üç yıl sonra görücüye çıkacak yeni Mi Mix serisi telefon gelen bilgilere bakılırsa Xiaomi’nin elindeki en güncel teknolojilerle donatılacak. Bunlardan biri de 80 watt kablosuz hızlı şarj özelliği. Xiaomi Mi Mix 4 bu konuda dünyanın en hızlısı olacak.

Xiaomi Mi Mix 4 80 watt kablosuz Şarjla Geliyor

Çin’de MyDrivers sitenin aktardığı son bilgilere göre Mi Mix 4, 120 watt kablolu hızlı şarj dışında 80 watt da kablosuz hızlı şarj özelliğiyle gelecek. Bu aynı zamanda bir akıllı telefonda yer alacak en hızlı kablosuz şarj teknolojisi olacak.

Xiaomi aslına bakarsanız 80 watt kablosuz hızlı şarj teknolojisinin geçen yıl ekim ayında bizlere gösterdi. Yapılan testlerde 4.000 mAh büyüklüğündeki bir pilin %100 dolması sadece 19 dakika sürmüştü.

Mi Mix 4’te 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil yer alması bekleniyor. Bu durumda 80 watt kablosuz şarj ile bu pilin dolması en fazla 25 dakika seviyelerinde sürecek.

Snapdragon 888 / 888 Pro işlemcisinden güç alacak telefon, Xiaomi adına bir ilki gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Full HD+ çözünürlüğünde bir OLED panelle donatılacak Mi Mix4, Xiaomi’nin ekran altı kamera teknolojisine sahip ilk modeli olacak. Telefon aynı zamanda MIUI 13 sürümü ile çıkış yapacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.