Snapdragon Haziran 28, 2021 13:51

Snapdragon 888 Plus Tanıtıldı! İşte Şimdi Telefonlar Şaha Kalkacak!

Qualcomm'un merakla beklenen yonga seti Snapdragon 888 Plus tanıtıldı. Bu yonga seti ile Android telefonlar resmen şaha kalkacak.
Snapdragon 888 Plus Tanıtıldı! İşte Şimdi Telefonlar Şaha Kalkacak!

Qualcomm’un en iyi mobil işlemcisi Snapdragon 888 Plus bugün resmi olarak tanıtıldı. Üstü kapalı bir şekilde tanıtılan yükseltilmiş model, artırılmış bir saat hızına sahip olacak. Yani anlayacağınız Qualcomm bu yonga setinde saat frekansları ve yapay zekayı iyileştirmekten başka bir yenilik sunmuyor. Ancak bu yenilikler bile telefonların şaha kalkmasında büyük rol oynayacak.

Snapdragon 888 Plus Android platformuna neler sunacak?

Bu yonga setinde Kryo 680 CPU 2.84 GHz yerine 2.995 GHz‘de çalışacak. Qualcomm bu hızın özel durumlarda 3.0 GHz’de çalışacağını söylüyor. Ayrıca Qualcomm’un altıncı nesil AI (Yapay Zeka) Motoru da yükseltiliyor. Snapdragon 888, AI görevleri için saniyede 26 trilyon işlem (TOPS) gerçekleştirebilirken, Plus model yaklaşık yüzde 20 daha güçlü olacak. Yani Plus’ta AI gücü 32 TOPS kapasitesine çıkacak.

Yeni yonga setinde saat hızı yükseltmesi ve yapay zekada artış sağlayan Qualcomm, Apple’ın Apple A15 yonga setine rakip olabilecek. Bu yonga setini telefonlarda görmemiz gecikmeyecek. 2021’in 3. çeyreğinde bu yonga setine sahip amiral gemisi modellerini pazarda bulabiliyor olacağız.

Snapdragon 888 Plus

Açıklamlara göre bu yonga setini ilk olarak Honor, Motorola, Vivo, Xiaomi ve Asus kullanacak. Samsung da muhtemelen 2021’in sonunda tanıtacağı bir modelde bu yonga setine yer verecektir.

Uzun bir süredir amiral gemisi işlemcilerinin Plus modelini duyuran Qualcomm, asıl bombayı bu yılın sonunda patlatacak. Saat hızı açısından iyileştirme yapmak yerine çekirdekleri komple elden geçirecek olan Qualcomm’un Samsung’a cevap vermesi bekleniyor. Bilmeyenleriniz için; Samsung şu an AMD ile grafik birimi konusunda anlaşmaya vardı. Yeni Exynos 2200 yonga setlerinde mRDNA 2 mimarili grafik birimleri kullanılacak. Bu mobil oyunlarda seviye atlanması anlamına geliyor.

Snapdragon 888 Plus‘ın detayları şimdilik bu kadar. Yeni yonga seti hakkında detaylar gelmeye başladıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.