Akıllı Telefon Haziran 28, 2021 16:57

Samsung Galaxy M52 5G İşlemcisiyle Kafa Karıştırdı

Samsung Galaxy M52 5G Güney Koreli şirketin bir sonraki iddialı orta segment telefonu olacak. Ancak işlemci şu an için kafa karıştırıcı.
Samsung Galaxy M52 5G İşlemcisiyle Kafa Karıştırdı

Samsung Galaxy M52 5G, bu yıl Samsung’un en sıra dışı orta sınıf akıllı telefonlarından biri olabilir. Cihaz Geekbench veritabanında ilk kez kendisini gösterdi ve ortaya çıkan bazı veriler şu an için kafa karıştırıcı görünüyor.

Kriter testindeki bilgilere bakıldığında telefonun Lahaina kod adlı bir işlemciden güç alacağı belirtiliyor. Bu kod Qualcomm işlemci platformunda Snapdragon 888 için kullanılıyor. Ancak işlemcinin ortaya koyduğu performans üst segment bir yonga setini temsil etmiyor.

Samsung Galaxy M52 5G İşlemcisiyle Şaşırtabilir

Test sonuçlarında bir gariplik olduğu kesin. Samsung’un orta segment bir telefonda Snapdragon 888 yonga setini kullanmasına ihtimal dahi vermiyoruz. Fakat buradaki işlemci küme ve çekirdeklerin çalışma frekansları , Snapdragon 778G / 780G ile de uyumlu görünüyor. Bu işlemcilerden birinin Galaxy M52 5G’de kullanılması daha olası görünüyor.

Samsung’un bazı M serisi telefonları işlemci noktasında Galaxy A serisinin önünde olmuştur. Mesela Galaxy M51’de Snapragon 730G, Galaxy M42’de ise Snapdragon 750G yonga setleri kullanıldı.

Tüm bu bilgileri sızdıran kaynağa göre Galaxy M52 5G bu yıl içerisinde Avrupa pazarında piyasaya sürülecek. Mavi, siyah ve beyaz renklerde çıkış yapacak telefonda 64 megepiksel ana kamera, 13 megapiksel ultra geniş açılı sensör ve 32 megapiksel ön kameranın yer alacağı iddia ediliyor.

Galaxy M51’in 7.000 mAh büyüklüğünde bir pil taşıdığı göz önüne alındığında benzer bir pilin Galaxy M52 5G’de de yer alması muhtemel görünüyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.