Bilgisayar Haziran 28, 2021 17:50

Oyun Canavarı Xiaomi Mi Notebook Pro X Geliyor

Xiaomi'den oyun canavarı PC geliyor. Xiaomi Mi Notebook Pro X çok yakında RTX 3050 Ti ekran kartı ile çıkışını gerçekleştirecek.
Oyun Canavarı Xiaomi Mi Notebook Pro X Geliyor

Çinli teknoloji devi Xiaomi, Haziran ayında Nvidia RTX 3050 Ti ekran kartlı ve Intel 11. Nesil Tiger Lake H35 serisi işlemcili Xiaomi Mi Notebook Pro X modelini tanıtacağını doğrulamıştı. Bugün ise bu oyun canavarının 30 Haziran’da tanıtılacağı resmi olarak açıklandı. Şirket ayrıca, laptobunun hafif gövdesini, parmak izi tarayıcısını, Type-C bağlantısını ve son derece dar çerçeveli bir ekranı gösteren bir görsel de yayınlandı.

Xiaomi Mi Notebook Pro X gümbür gümbür geliyor

Bu yılın başlarında piyasaya sürülen Intel 11. nesil H35 serisi işlemciler, sırasıyla 5.0 GHz’e kadar turbo hıza sahip i7-11375H, 4.4 GHz’e kadar i7-11370H ve i5-11300H’yi ve 4.8 GHz’e kadar çıkabiliyor. Bunlar PCIe 4.0 teknolojisi, WiFi-6E ve Bluetooth 5.1 bağlantısını destekliyor. Xiaomi ayrıca oyun canavarının 4266MHz’e kadar LPDDR4X RAM ile geleceğini doğruladı.

Xiaomi’nin oyuncu odaklı yeni bilgisayarının 100W Type-C hızlı şarj ile geleceği söyleniyor. Tasarımsal açıdan Razer’ı andıran bu model, fiyat açısından da uygun olacak gibi görünüyor. Kripto madencilerinden dolayı karaborsa olan RTX 30 serisi ekran kartlarının dizüstüne gelmesi fiyatları normal seviyelere çekecek. Ancak bu modelin stoklarının çok hızlı bir şekilde tükeneceği söyleniyor. Hem talebin fazla olması hem de çip krizinin hala atlatılamaması stok sorununu beraberinde getirecek.

Xiaomi Mi Notebook Pro X

Türkiye‘ye yatırımlarına devam eden Xiaomi’nin yeni PC’lerini de ülkemizde satışa sunmasını bekliyoruz. Uygun fiyatlı PC’leri ile Çin’i domine etmeye başlayan Xiaomi bakalım oyuncuların rüyasını süsleyen bu canavarı ülkemizde satacak mı?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.