Akıllı Telefon Haziran 28, 2021 20:52

Huawei P50 ve P50 Pro Bu Defa Gerçekten Geliyor

Tanıtım tarihleri üç defa ertelenen Huawei P50 ve P50 Pro bu defa gerçekten geliyor P50 için sertifika süreci başladı. İşte son gelişmeler...
Huawei P50 ve P50 Pro Bu Defa Gerçekten Geliyor

Huawei P50 ve P50 Pro nihayet tünelin ucunda göründü. Telefonlar Çin’de Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı’nca onaylandı. Bu gelişme P50 serisinin 29 Temmuz tarihinde tanıtılacağı iddialarını desteliyor.

Huawei yakın bazı kaynaklar bu gelişmeye ek olarak şirketin fiziksel mağazalarda P50 serisi için promosyon çalışmalarına başladığını bildiriyor. Ağustos ayı içerisinde satışa sunulması planlanan P50 serisinde ön sipariş satışlarında Huawei Frebuds 4 ya da Watch GT 3 serisi saatlerden birinin hediye edilmesi bekleniyor.

Huawei P50 Pro

Amerika’nın yaptırımları dolayısıyla bileşenleri tamamlanamayan P50 serisi ilk etapta 4G modelleriyle karşımıza çıkacak. P50 ve 50 Pro’nun 4G versiyonlarına Qualcomm’un Snapdragon 888 4G işlemcisi güç verecek. Telefonların birkaç ay sonra tanıtılacak 5G versiyonlarında ise Kirin 9000 işlemcisini göreceğiz.

Huawei P50 serisi, P40 modellerle kıyaslandığında tasarım tarafında radikal değişimler sergileyecek. Bunların başında ön kameranın konumu geliyor. P40 serisinde ekranın sol tarafında yerleştirilen ön kamera(lar) bu defa ekran üzerinde merkeze yerleştirilecek.

P50 ve P50 Pro’yu asıl farklı kılan detay ise arka kamera tasarımları olacak. Burada sol üst bölümde iki büyük delik içerisinde modele göre üç ya da dört kamera kullanılacak. Seride yer alacak modellerin tümünde ana kamerada Sony’nin RYYB piksel düzenine sahip OIS destekli 1 / 1,18 inç büyüklüğünde 50 megapiksel IMX707Y sensörü yer alacak. Telefon serisinin HarmonyOS 2.0 sürümüyle çıkış yapacağını belirtelim.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.