Akıllı Telefon Haziran 28, 2021 12:57

Huawei NZone Telefon Serisi Genişliyor! İşte Huawei NZone SP300

Huawei NZone SP300 ortaya çıktı. Huawei'in yeni akıllı telefon serisinde ikinci model ortaya çıktı. Bakalım telefonun özellikleri neler?
Huawei NZone Telefon Serisi Genişliyor! İşte Huawei NZone SP300

Alt markası Honor’u elden çıkaran Huawei’in yeni bir alt marka oluşturma girişimleri çok da uzun sürmedi. NZone ismine sahip alt markaya ait ilk telefon geçtiğimiz gün itibariyle resmiyet kazandı. Huawei şimdi serinin ikinci modeli için kolları sıvamış görünüyor. Huawei NZone SP300 adıyla çıkış yapacak telefon Çin’de TENAA belgelendirme kuruluşunca onaylandı. Böylece telefonun tasarım ve teknik özellikleri netlik kazanmış oldu.

Huawei NZone SP300 Başlıca Özellikleri

Öncelikle telefonun tasarımından başlayalım. Görüntü net olmasa da telefonun ekran üzerinde merkeze konumlandırılan bir ön kameraya sahip olacağı muhtemel görünüyor. Yanarlı dönerli bir arka yüzeye sahip telefonun sol üst köşesinde kamera paketi ve LED flaş için kare bir alan dikkat çekiyor. Burada LED flaş dörtlü kameranın merkezinde bulunuyor.

NZone SP300 modelinde 6.52 inç büyüklüğünde 2400 x 1080 piksel çözünürlüğünde OLED ekran yer alıyor. Ekran aynı zamanda 90Hz tarama hızına destek sunuyor. Arkadaki dörtlü kamerada sadece ana kameranın 64 megapiksellik bir sensör olduğunu biliyoruz. Ön kamera ise 16 megapiksel çözünürlüğünde.

NZone SP300’ün öne çıkan özelliklerinde biri de 66 watt hızlı şarj desteğine sahip 3.700 mAh büyüklüğündeki pili. Akıllı telefonun gövdesinin kalınlığı 7,5 mm, ağırlığı ise 180,6 gram.

Hiç de fena özelliklere sahip olmayan NZone SP300’ün tanıtım tarihi yakın görünüyor. Merak edilen Huawei’in çiçeği burnundaki alt markaya ait telefonları küresel çapta ne zaman satışa çıkaracağı.

Not: Ana görsel Huawei NZone S7 Pro modeline ait..

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.