Mobil Haziran 27, 2021 15:55

Xiaomi Mi 11 Kullanıcıları 120Hz 60Hz Sorununu Dile Getiriyor

Xiaomi Mi 11 kullanıcıları için dertler derya olmuş durumda. Mi 11 kullanıcıları bu defa ekran tarama sorununu dile getiriyor.
Xiaomi Mi 11 Kullanıcıları 120Hz 60Hz Sorununu Dile Getiriyor

Son olarak dokunmatik ekranın tepki vermemesi sorunu ile gündeme gelen Xiaomi Mi 11 cephesinde dertler bitmiyor. Mi 11 kullanıcıları, akıllı telefonlarını 120Hz tarama hızına aldıklarında dahi videoların 60Hz’de çalıştıklarını dile getirdi. Konu hakkında Xiaomi forumlarında şirkete birçok mesaj gönderilmiş durumda.

Xiaomi konu hakkında mevcut video oynatma kaynaklarının çoğunun 30/60Hz olduğunu ve telefon 120Hz’e alındığında dahi videolardaki görsel deneyimde herhangi bir iyileşme yaşanmadığını; tam aksine bunun daha fazla güç tüketimi getirdiğini açıkladı. Bu nedenle kalite ve güç tüketimi arasında en uygun dengeyi bulmak için 60Hz’lik bir sınırlama getirdiklerini ifade etti.

Xiaomi Mi 11

MIUI 12 ve MIUI 12.5 ile ilgili sorunlar son dönemde artış göstermiş durumda. Yakın zamanda aralarında Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11 Lite, Mi 10 Ultra, Mi 10T Pro, Redmi Note 10 Pro ve Redmi Note 9S’in yer aldığı birçok telefonda kullanıcıların dokunmatik ekranın tepki vermediği yönünde sorunlarla karşılaştıklarını gördük.

Tüm sorunlar ya da büyük bir kısmı için MIUI 13 hayati öneme sahip, zira daha önce de ifade ettiğimiz gibi Xiaomi kullanıcıları MIUI arayüzündeki sorunlardan bıkmış durumda. Telefonları cazip hale getiren nokta ise bakıldığında sadece fiyatları görünüyor.

MIUI arayüzü hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Siz günlük kullanımda hangi sorunlarla karşılaşıyorsunuz?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.