Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 27, 2021 17:56

Samsung iPhone Satışını Engellemek İstiyor

Telefon sektöründen çekilen LG, mağazalarında iPhone satışına başlamıştı. Samsung da LG'nin iPhone satmasını engellemek istiyor.
Samsung iPhone Satışını Engellemek İstiyor

Güney Koreli LG, yıllardır zarar ettiği telefon sektöründen çekildiğini geçtiğimiz ay açıklamıştı. Son 2-3 yıl içerisinde sattığı telefonlara Android güncellemelerini vereceğini sunarak yüreklere su serpen LG ilginç bir olaya imza atmıştı. LG akıllı telefon pazarından ayrıldıktan sonra 1 Ağustos’ta mağazalarında iPhone satacağını açıklamıştı. Bu durum diğer Güney Koreli firma olan Samsung tarafından pek de hoş karşılanmadı

Samsung, LG’ye iPhone satma Galaxy sat diyor

Samsung’un LG’yi 2018’de şirketler arasında imzalanan bir anlaşmayı ihlal etmekle suçladığı söyleniyor. Belgeye göre her iki şirket de kendi markalı mağazalarında sadece kendi akıllı telefonlarını satabiliyor.

LG de buna karşılık, önemli değişiklikler olması durumunda şartların revize edilebileceğini söyleyen sözleşme maddesine işaret ediyor. LG’nin akıllı telefon pazarından vazgeçmesi de muhtemelen böyle değerlendirilebilir. Aynı zamanda Samsung, ülkenin en büyük cep telefonu operatörleri aracılığıyla LG‘ye baskı yapmaya çalışıyor. Ancak LG’nin iPhone satışını yasaklamak amacıyla değil, Galaxy akıllı telefonların da markalı mağazalarda ilk olarak satılması amacıyla.

Samsung

Samsung’un LG ile olan bu anlaşmazlığının nasıl çözüleceği henüz bilinmiyor. Muhtemelen iki Güney Koreli firma bu konuda anlaşıp hem iPhone hem de Galaxy telefonlarının satışını LG mağazalarında gerçekleştirecek. Telefon sektöründen çekilmesi ile LG’nin yerini iPhone’un dolduracağından korkan Samsung’un bir sonraki hamlesi merakla bekleniyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.