Akıllı Saat Haziran 26, 2021 12:55

Samsung Galaxy Watch 4 Dünyada Bir İlki Gerçekleştirebilir

Tanıtımına sadece üç gün kala Samsung Galaxy Watch 4 dünyada bir ilki gerçekleştirebilir. Bu gelişmenin detaylarına göz atalım.
Samsung Galaxy Watch 4 Dünyada Bir İlki Gerçekleştirebilir

Samsung, 28 Haziran tarihinde gerçekleştireceği etkinlikte yeni nesil akıllı saat çözümlerini görücüye çıkaracak. Samsung Galaxy Watch 4 ve Active 4 şeklide iki model ve dört farklı versiyondan oluşması beklenen akıllı saatlere dair son dönemde pek çok sızıntı gerçekleşti. Son olarak Galaxy Watch 4’ün basın görselleri de ortaya dökülmüş durumda. Bu görüntülere ve saatin başlıca özelliklerine geçmeden önce haberimize konu olan gelişmeyi aktaralım.

Samsung Galaxy Watch 4 Vücut Yağ Oranını Ölçecek

Tanıtıma sadece üç gün kala güvenilir bir kaynağın aktardığına göre Galaxy Watch 4 dünyanın BIA (biyoelektrik empedans analizi) sensörüne sahip ilk akıllı saati olacak. Peki bu sensör ne işe yarıyor.

Bu sensör genellikle akıllı terazilerde bulunur ve vücut yağ bileşimini ölçmek için kullanılır. Sensör, vücuttan gönderilen düşük voltajlı bir akımın empedansını veya bozulmasını okur. Daha sonra bu sensör kemiklerin, kasların ve yağın sahip olduğu farklı elektriksel direnç özelliklerine dayanarak kullanıcının zayıf mı yoksa obez mi olduğunu belirlemek için bu verileri kullanır.

Galaxy Watch 4 ayrıca kalp atış hızı izleme, stres izleme vb. bazı sensörlere de sahip olacak. Daha önce iddia edilen kan şekeri ölçüm sensöründen ise vazgeçildiği gelen bilgiler arasında. Şimdi akıllı saatin başlıca özelliklerini sıralayalım.

Galaxy Watch 4 Başlıca Özellikleri

  • 40 ve 44 mm boyutlar
  • 50 metreye kadar su sızıntılarına karşı koruma
  • MIL-STD 810G askeri standartlarda koruma
  • Super AMOLED ekran, Gorilla Glass DX+ koruma
  • Wear OS tabanlı One UI kullanıcı arayüzü
  • 5nm Exynos işlemci
  • GPS alıcısı
  • Hoparlör, mikrofon, kablosuz şarj

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.