Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 26, 2021 8:50

Instagram Masaüstü Beklenen Özelliğe Sonunda Kavuşuyor

Instagram masaüstü sürümü mobil versiyona göre daha sınırlı özelliklere sahip. Fakat bu yakında değişecek. Beklenen gelişme geliyor...
Instagram Masaüstü Beklenen Özelliğe Sonunda Kavuşuyor

Instagram son zamanlarda uygulamaya yeni özellikler ekliyor ve bazı özellikleri de test ediyor. Şimdiye kadar Instagram masaüstü sürümü, kullanıcıların yayınları beğenmesine, gönderilere yorum yapmasına izin verirken, kullanıcıların doğrudan gönderi yayınlamasına ise izin vermiyordu. Fakat bu durum yakında değişeceğe benziyor. Uygulamanın masaüstü sürümünde gönderi oluşturup yayınlamak için test süreci başlamış görünüyor.

Twitter kullanıcısı Matt Navarra, gönderileri doğrudan Instagram’ın masaüstü sürümünden yayınlamanın nasıl göründüğüne dair ekran görüntüleri paylaştı. Gönderi Oluştur ve Paylaş düğmesi, sızan görüntülere bakılırsa Direkt Mesajlar düğmesinin yanında bulunuyor. Bunla birlikte kullanıcılar bilgisayarlarından fotoğraf/video yükleme veya dosyayı sürükleyip bırakma seçeneğine sahip olacaklar. Mobil uygulamada olduğu gibi kullanıcılar fotoğrafa filtre ekleyebilir, düzenleyebilir, başlık, konum ekleyebilir ve gönderiyi yoruma kapatabilecekler.

Şu an sınırlı sayıda kullanıcı tarafından test edilen özellik çok yakında daha geniş bir kitleye ulaşacaktır. Instagram’ın web sürümü üzerinden gönderi oluşturup yayınlanma, özellikle gün boyu masa başı işlerde çalışan kullanıcılara büyük kolaylık sağlayacaktır.

Facebook’tan Christine Pai konu hakkında şu açıklamalarda bulundu.

“Birçok kişinin Instagram’a bilgisayarından eriştiğini biliyoruz. Bu deneyimi geliştirmek için şimdi masaüstü tarayıcılarıyla Instagram’da bir Akış gönderisi oluşturma özelliğini test ediyoruz.”

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.