Android Haziran 25, 2021 16:54

iPhone’a Özel Olan WhatsApp Özelliği Android’e Geliyor

iPhone'a özel olan WhatsApp özelliği çok yakında Android platformuna da geliyor. Bu özellik Android'cilerin çok hoşuna gidecek.
iPhone’a Özel Olan WhatsApp Özelliği Android’e Geliyor

Facebook, ilginç bir şekilde yeni özelliklerini ilk olarak iPhone’a getiriyor sonrasında Android’e bu özellikleri sunuyor. Şimdi de iPhone’a özel olan WhatsApp özelliği çok yakında Android kullanıcılarının beğenisine sunulmaya hazırlanıyor. WhatsApp 2.21.13.15 Beta sürümünde ortaya çıkan bu yeni özellik Android telefon kullanıcıların çok hoşuna gidecek.

iPhone için WhatsApp’ta uzun bir süredir kişileriniz ile çıkartma paketlerini paylaşabiliyordunuz. Ancak bu özellik maalesef ki Android telefonlarda yer almıyordu. Android kullanıcıları iPhone’dan gönderilen çıkartma paketlerini alabiliyor ancak başka kişiler ile paylaşamıyordu. Şimdi bu özellik tüm Android kullanıcılar tarafından kullanılabilir hale gelecek.

Şimdilik Beta sürecinde olan bu özelliğin Temmuz ayı içerisinde Play Store‘da yayınlanacak olan güncelleme ile herkese sunulacağını düşünüyoruz. Eğer bu özelliği şimdiden kullanmak istiyorsanız WhatsApp 2.21.13.15 Beta sürümünü APK. dosyası olarak buradan indirebilir ve telefonunuza kurabilirsiniz.

WhatsApp Özelliği

Bu sürüm Beta olduğu için bazı sorunlar yaşabileceğinizi belirtelim. APK. dosyasını kurmadan önce WhatsApp’taki konuşmalarınızı yedeklemenizde fayda var. Çünkü ana sürüme dönmek istediğinizde uygulamayı silip baştan Play Store’dan indirmeniz gerekecek.

Yeni gizlilik politikasından dolayı uzun bir süre eleştirilen WhatsApp, geri adım atmış ve politikayı kabul etmeyenlere kısıtılama uygulamayacağını açıklamıştı. Bu açıklamadan sonra yeni özelliklerini peşi sıra kullanıma sunan mesajlaşma devi, portföyünü rakipleri olan Signal ve Telegram‘a kaptırmamak için tam gaz yoluna devam edecek gibi görünüyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.