Akıllı Telefon Haziran 25, 2021 11:55

Huawei P50 ve P50 Pro İçin Bu defa Müjdeli Haber Verildi

Huawei P50 ve P50 Pro cephesinde bu defa olumlu gelişmeler yaşanıyor. Tedarik sorununu aşan P50 serisi yaygın şekilde satışa sunulacak.
Huawei P50 ve P50 Pro İçin Bu defa Müjdeli Haber Verildi

Huawei tarihinde şirketi en fazla zorlayan telefonların Huawei P50 ve P50 Pro olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Şubat ayından bu yana geliştirilen ve ABD yasağı nedeniyle bileşen tedarik etmede sıkıntı çekilen telefonların lansmanları bugüne kadar defalarca ertelendi. Son olarak 29 Temmuz tarihi işaret edildi ki, son gelişmeler Huawei’in artık telefonları tanıtmaya hazır olduğunu gösteriyor.

Huawei P50 ve P50 Pro, Ağustos Ayında Satışa Sunuluyor

Güvenilir kaynakların aktardıklarına bakılırsa P50 serisinin geleceğini Qualcomm’un 4G destekli Snapdragon 888 işlemcisi kurtaracak. Ağustos ayında 4G destekli 2-3 milyon adet P50 ve P50 Pro piyasaya sürülecek. 5G desteğinin yaygın olduğu ülkelerde sadece 4G destekli bir üst segment telefon ne kadar ilgi görür bilmiyoruz, fakat söz konusu Türkiye olduğunda telefonların 4G destekli olması pek de sorun teşkil etmeyecektir.

Peki 5G versiyonlar için son durum ne? Huawei, P50 serisinin 5G versiyonlarını da piyasaya sürecek, fakat bu sonbaharda muhtemelen eylül ya da ekim ayında gerçekleşecek. Huawei P50 Pro Plus modelini bekleyenler içinse gelişmeler pek olumlu değil. Telefon ertelenmiş durumda ve sadece 300 bin adet üretilecek. Yine bu modelin çıkış tarihi için de sonbahar dönemi işaret ediliyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.