Akıllı Telefon Haziran 24, 2021 13:53

Xiaomi Mi Mix 4 Pil ve Şarj Özellikleriyle En İyisi Olacak

Xiaomi Mi Mix 4 gündemde yer edinmeye devam ediyor. Tanıtım tarihi yaklaşan telefonun pil ve şarj özellikleri belli oldu.
Xiaomi Mi Mix 4 Pil ve Şarj Özellikleriyle En İyisi Olacak

Xiaomi cephesinde suyu ısınan telefonlardan biri de Xiaomi Mi Mix 4. Mi Mix serisinin özellikle tasarım noktasında mobil dünyasında bir devrim gerçekleştirdiği göz önüne alındığında serinin yeni telefonundan beklenti epey büyük. Son gelişmeler Mi Mix 4’ün pil büyüklüğünü ve hızlı şarj özelliklerini ortaya koyuyor.

Xiaomi Mi Mix 4 120 watt Hızlı Şarjla Geliyor

Çin’de telefona ilişkin yayınlanan son bir rapora göre Mi Mix 4 modeli 120 watt hızlı şarj ve 80 watt kablosuz hızlı şarj özelliklerini destekleyecek. Bu gelişme üst segment bir telefonda kullanılan en hızlı şarj desteği anlamına geliyor. Rapor ayrıca telefonun 5.000 mAh büyüklüğünde bir pil taşıyacağını gösteriyor. Xiaomi’nin mevcut iki amiral gemisi telefonu Mi 11 Ultra ve Mi 11 Pro modellerinde de 5.000 mAh büyüklüğünde piller yer aldığını hatırlatalım.

Xiaomi Mi Mix 4

Tam ekranı deneyimi yaşatmak için ekran altı kamera teknolojisinin yer alacağı telefonda Full HD + çözünürlüğünde kavisli bir panel kullanılması bekleniyor. Telefona güç verecek işlemci içinse Snapdragon 888 Pro’nun ismi geçiyor. Snapdragon 888 ile kıyaslandığında Pro versiyonda hem CPU hem de GPU biriminde frekanslarının artırılması muhtemel görünüyor.

Gelelim Mi Mix 4’teki bir diğer önemli gelişmeye. Aslına bakarsanız bu detay tüm Xiaomi, Redmi ve POCO telefonlar için oldukça önemli. Mi Mix 4’ün MIUI 13 sürümünü çalıştıran ilk telefon olacağı konuşuluyor. Bu gelişme aynı zamanda MIUI 13’ün de üçüncü çeyrek (temmuz-eylül) döneminde tanıtılacağı anlamına geliyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.