Akıllı Telefon Haziran 24, 2021 18:58

Samsung Güncelleme Dağıtımını Aralıksız Sürdürüyor

Samsung güncelleme noktasında rakipsiz olduğunu gösterdi. Android ekosisteminde kimsenin eline su dökemediği Samsung'dan yeni güncellemeler.
Samsung Güncelleme Dağıtımını Aralıksız Sürdürüyor

Samsung güncelleme yayınlamayı sürdürüyor. Teknoloji devi birçok Android üreticisinin aksine haziran ayı güvenlik odaklı güncellemeyi giriş seviyesi telefonlar için bile yayınlandı. Hatta hızını alamayan Samsung dört yıl önce tanıtılan Galaxy J3 2017’yi bile haziran sürümüne güncelledi. Şimdi güncelleme alan tüm modellere ve detaylara göz atalım.

İlk olarak Galaxy A72’ye değinelim. Samsung’un iddialı orta segment telefonu Rusya ve Ukrayna’da A725FXXU2AUF3  sürüm numarasını taşıyan Haziran 2021 güncellemesini almaya başladı. Android tarafında 47, Samsung tarafında ise 19 güvenlik açığını kapatan güncellemenin yayılması kademeli olarak sürüyor. Galaxy A72 ülkemizde satışta olan bir telefon ve dilerseniz güncellemeyi Ayarlar menüsünden sorgulatabilirsiniz.

Gelelim güncelleme alan sürpriz isme. Samsung’un dört yıl önce duyurduğu ve donanım olarak rakiplerinin gerisinde olan Galaxy J3 2017 bugün hala düzenli olarak güncelleme almayı sürdürüyor. Telefon için J330FNXXS4CUF1 sürüm numarasını taşıyan güncelleme İrlanda başta olmak üzere bazı bölgeler Galaxy J3 kullanıcılarına ulaşıyor. Kademeli olarak dağıtımda olan güncelleme yine birçok güvenlik açığını kapatıyor.

Haziran 2021 güvenlik odaklı düzeltme güncellemesini alan bir diğer model Galaxy A10e oldu. Giriş seviyesi telefon için A102USQSBBUF6 sürüm numarasını taşıyan güncelleme Google cephesinde 47, Samsung cephesinde ise 19 güvenlik açığını düzeltiyor.

Öte yandan Samsung giriş seviyesi bazı telefonlar için Android 11 güncellemesinin dağıtımını sürdürüyor. Temmuz-ağustos döneminde ülkemizde Galaxy A02, Galaxy A10, Galaxy A10s, Galaxy A20, Galaxy A20s, Galaxy A30s ve Galaxy Tab A modellerin Android 11 sürümüne yükseltilmesi bekleniyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.