Akıllı Telefon Haziran 24, 2021 10:53

Redmi K50 Serisi Geliyor, Neler Değişecek?

Redmi K50 serisi kısa süre önce resmen onaylandı. Kullanıcılar bakalım en fazla hangi özelliklerin geliştirilmesini istemiş.
Redmi K50 Serisi Geliyor, Neler Değişecek?

Redmi başkanı Lu Weibing geçtiğimiz gün Redmi K50 serisi hakkında kullanıcılara telefonlarda hangi özellikleri görmek istedikleri noktasında bir soru yöneltti. Redmi başkanının alışılagelmiş bu paylaşımlarında kullanıcıların isteklerinin göz önünde tutulduğunu hepimiz biliyoruz.

Redmi K50 Serisi Daha İyi Kamera-Şarj ve Ekranla Geliyor

Bu paylaşımın hemen akabinde Digital Chat Station takma adlı güvenilir bir kaynak K50 serisinde hangi özelliklerin geliştirileceği hakkında önemli bilgiler verdi. Kaynağa göre K50 serisinde daha hızlı şarj, daha iyi bir ekran ve daha iyi kameralar yer alacak.

Redmi K40 serisinde telefonların tümünde 33 watt hızlı şarj desteğine yer verildi. Redmi Note 10 5G bile 67 watt hızlı şarj kullanan Redmi’nin K50 serisini de bu seviyeye çıkarması bekleniyor.

Kamera noktasında nasıl bir gelişme olacağı belirsiz, fakat daha önce sadece K40 Pro Plus’ta kullanılan 108 megapiksel çözünürlüklü ana kamera bu defa serinin tümünde yer bulabilir. Gelelim ekran tarafında olabilecek gelişmelere. K40 serisinin tümünde zaten Samsung’un E4 AMOLED ekranları kullanıldı. Buradaki gelişme belki çözünürlük tarafında olabilir.

Seride K50, K50 Pro ve K50 Pro modellerine ek olarak oyun odaklı bir telefon da olacak. Redmi K40 Game Edition şu sıralar Çin’de satışta ve telefonun Çin dışına POCO F3 GT olarak çıkış yapması bekleniyor. Ağustos sonu ya da eylül başında tanıtılması beklenen K50 serisinin MIUI 13 ile çıkış yapacağı konuşuluyor. Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.