iPhone Haziran 24, 2021 12:35

iPhone 13 Ailesi En Net Görselleri ile Karşımızda

Apple'ın Eylül ayında tanıtacağı iPhone 13 ailesi en net görselleri ile karşımıza çıktı. Bakalım tasarımda büyük değişiklikler olacak mı?
iPhone 13 Ailesi En Net Görselleri ile Karşımızda

Apple gelen raporlara göre Eylül ayının ikinci haftasında karşımıza iPhone 13 ailesi ile çıkacak. Bu yılda da yine mini, ana, Pro ve Pro Max olmak üzere dört farklı model tanıtacak olan Cupertinolu teknoloji devinin artık büyük çaplı yenilik sunması bekleniyor. Özellikle tasarımsal açından Apple’ın yeni bir anlayışa geçiş yapacağı söyleniyordu. Ancak bugün gelen sızıntılar bu beklentileri suya düşürecek türden.

iPhone 13 ailesi tasarımı ile yenili sunmayacak

Yeni modellerde kullanılacak olan tasarım iPhone 12 ile aynı olacak. Yani yeni modellerde de köşeli tasarım tercih edilecek. Ana ve mini modelde ikili kamera kurulumu çapraz bir şekilde konumlandırılacak. Pro ve Pro Max’te ise yine üçlü kamera kurulumu aynı şekilde konumlandırılacak. Pro ve Pro Max’e özel olarak yine LiDAR tarayıcıya yer verilecek.

Tüm modellerde ise Apple A15 yonga seti bulunacak. RAM tarafında ana ve mini’de 4 GB RAM ve Pro ve Pro Max’te ise 6 GB RAM‘e yer verilecek. Tasarıma geri dönecek olursak bu yılki en büyük değişiklik çentik olacak. iPhone X ile gelen çentik nihayet biraz küçülecek. TrueDepth kamera sistemi yüzünden küçülemeyen bu çentiğe 2-3 yıl daha katlanacağız gibi görünüyor.

iPhone 13 ailesi

Fiyat açısından bu yıl büyük bir artış olmayacak. Sadece Pro modellerin 1 TB‘lık sürümleri 1.500 dolar bandını aşacak. Ana ve mini modeller yine iPhone 12’nin fiyat seviyesinde olacak. Türkiye için tabii ki de bu geçerli olmayacak ve Apple dolar kurunu 10’dan alarak tüm modellerine 1.000 TL’yi aşan zam yapacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.