Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 24, 2021 15:50

Huawei’nin Yerini Dolduracak İsim Belli Oldu!

Huawei'nin telefon pazarında boşalttığı pazar payını kimin alacağı belli oldu. iPhone satışları önümüzdeki yıl rekor seviyeye çıkabilir.
Huawei’nin Yerini Dolduracak İsim Belli Oldu!

Amerika’nın yaptırımlarından dolayı zor günler geçiren Huawei, telefon pazarında ağır darbe almıştı. Anavatanı Çin’de bile ilk beş sıraya 2021’in ilk çeyreğinde giremeyen Huawei’nin, telefon pazarında büyük bir boşluk oluşturacağı söyleniyordu. Bu boşluğu ise kimin kapatacağı belli oldu. Analizlere göre Apple, iPhone modelleri ile bu boşluğu dolduracak.

iPhone sevkiyatları Huawei’nin boşluğunu dolduracak

Apple’a yakınlığı ile bilinen ünlü TF International analisti Ming Chi-Kuo, 2021’de büyük iPhone sevkiyatları ve 2022’de daha fazla büyüme bekliyor. Kuo, geçen yıl sevk edilen 195 milyon telefonun ardından Apple’ın bu yıl 230-240 milyon (+%23) ve 2022’de 250-260 milyon sevkiyat yapacağını tahmin ediyor. Bu yılın ikinci yarısında Apple, “özellik güncellemeleri ve Huawei’ye uygulanan ABD yaptırımları” sayesinde üst düzey akıllı telefon pazarındaki payını artıracak.

TF International’daki ünlü analist, Apple’ın bu yılın ikinci yarısında 88 milyon cihaz göndereceğini söyledi. Bu, Apple’ın 2020’nin ikinci yarısında gönderdiği 75 milyon iPhone’dan yüzde 17,3 daha fazla. Apple, Pro modeline 120 Hz‘ye kadar değişken yenileme hızları, Apple’ın A15 Bionic yonga seti, yeni sensör kaydırmalı görüntü sabitleme özelliğine sahip geliştirilmiş kameralar ve azaltılmış patlama özellikli ProMotion ekran sunmayı planlıyor.

iPhone

Yeni iPhone’ların 14 Eylül 2021 Salı günü tanıtılacağı, ön siparişlerin 17 Eylül‘de başlayacağı ve çıkış tarihinin ise 24 Eylül olacağı söyleniyor. Bu yıl karşımıza yine dört model ile çıkacak olan Apple, bu modelleri mini, ana, Pro ve Pro Max olarak isimlendirecek. Depolama tarafında ise Pro ve Pro Max modellerinde 1 TB‘lık yeni depolama seçeneği yer alacak. Tabii bunun fiyatı da sırasıyla 1.500 dolar ve 1.600 dolar olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.