Akıllı Telefon Haziran 24, 2021 10:38

Büyük Ekranlı Ucuz iPhone Artık Çok Uzak Değil

Büyük ekranlı bir ucuz iPhone modeli için hazır mıyız? Güvenilir bir kaynak tarih verdi. iPhone'larda kamera çözünürlük seviyesi de artıyor.
Büyük Ekranlı Ucuz iPhone Artık Çok Uzak Değil

Apple’ın 2020 yılı iPhone stratejisi kökten değişiyor. Apple söz konusu olduğunda güvenilir bir kaynak olarak gösterilen Ming-Chi Kuo, Apple’ın gelecek yıl duyuracağı iPhone’lara dair önemli gelişmeler aktardı. Bunlardan en önemlisi ise 6.7 inç ekranlı ucuz iPhone iddiası.

6.7 inç ekranlı Ucuz iPhone modeli geliyor

Ming-Chi Kuo’ya göre Apple gelecek yıl dört iPhone modeli duyurmayı sürdürecek. iPhone 14 serisinde iki adet alt seviye 6.1 inç ve 6.7 inç amiral gemisi ve iki adet üst seviye 6.1 inç ve 6.7 inç telefondan oluşacak. Kuo, 6.7 inç ekranlı iPhone’un 900 dolar altında fiyatlandırılacağını da bildiriyor. Böylece büyük ekranlı bir iPhone satın almak isteyen kullanıcılar 1.000 dolar üzerine çıkmak zorunda kalmayacak.

Güvenilir analistin aktardıklarına göre 2022 model iPhone’lar arasında 5.4 inç ekranlı bir model olmayacak. Satışları beklenin altında seyretmesi nedeniyle iPhone 12 mini üretimi bu ay sonu itibariyle zaten sonlandırılacak.

Ekrana gömülü ekran teknolojisinin yer verileceği 2022 model iPhone’larda üst seviye modellerde kamera çözünürlük seviyesinin 48 megapiksele çıkarılacağı da Kuo’nun notları arasında yer alıyor.

Android telefonlar gün geçtikçe daha büyük ekrana ve daha uygun fiyata sahip olmaya başladılar. Dolayısıyla Apple’ı pazarda temsil edecek büyük ekranlı bir iPhone modeli kesinlikle mantıklı görünüyor. Yine Apple’ın yakın zamanda bir firma aracılığıyla yayınladığı rapor kullanıcıların 6 inçten büyük ekranlı telefonlar satın aldıklarını göstermişti.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.