AirPods Haziran 24, 2021 20:50

AirPods 3 için Geri Sayım Başladı! Yakında Geliyor!

Apple'ın kablosuz kulaklığı AirPods 3 için geri sayım başladı. Kulaklığı parça sevkiyatı bu ay itibariyle yapılmaya başlanmış bile.
AirPods 3 için Geri Sayım Başladı! Yakında Geliyor!

iPhone 7 ile tanıttığı AirPods kablosuz kulaklığı ile sektöre yön veren Apple, bu seriyi geliştirmekte kararlı. Bu süreçte AirPods 2, Pro ve Max sürümlerini satışa sunan Cupertinolu teknoloji devi şimdi de AirPods 3 için kolları sıvamış durumda. Tayvanlı DigiTimes’a göre, Apple’ın tedarik zincirinden yedi şirket, yeni nesil tamamen kablosuz AirPod’lar için bileşen sevkiyatına başladı.

Kaynaklara göre sevkiyatı gerçekleştiren firmalar arasında Semco, LG Innotek, Kinsus, Unimicron, Nan Ya, Zhen Ding ve AT&S yer alıyor. Bu bilgiler, mevcut duruma aşina olan sektör kaynakları tarafından da onaylanmış durumda. Ayrıca, yeni nesil AirPod’ların yıl içinde satışa çıkması bekleniyor.

AirPods 3 parça sevkiyatı başladı! Kulaklıklar bu yıl çıkacak!

Üçüncü nesil AirPod’ların AirPods Pro’ya benzemesi bekleniyor. Ancak daha kısa bir gövde ile gelecek olan yeni modellerde aktif gürültü engelleme ve şeffaf mod gibi özelliklerin yer almayacağı söyleniyor. Bu yüzden 3. nesil kulaklıklar daha uygun fiyata satılacak.

AirPods 3

Apple’ın yeni nesil kulaklıklarını iPhone 13 etkinliğinde tanıtması ve etkinlik sonrası direkt olarak satışa sunacağı söyleniyor. Ülkemizde 1.500 TL bandında satılacağını düşündüğümüz bu kulaklıklar, daha gelişmiş ses kalitesi ve daha iyi pil ömrü gibi özellikler ile gelecek. Ayrıca bu modellerin Dolby Atmos ve Spatial Audio gibi Apple Music’in yeni ses teknolojilerini de desteklemesi bekleniyor.

Muhtemelen yeni modellerde de AAC kodek kullanılacak. Bu yüzden Apple Music’in kayıpsız ses özelliği yine kablosuz olarak kullanılmayacak. Apple’ın bu işe acilen bir çözüm bulması gerekiyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.