Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 23, 2021 11:29

OPPO Reno 5 Marvel Edition Türkiye’de Satışa Sunuldu!

OPPO'nun Marvel işbirliği ile tasarladığı süper kahraman telefonu OPPO Reno 5 Marvel Edition Türkiye pazarında satışa sunuldu.
OPPO Reno 5 Marvel Edition Türkiye’de Satışa Sunuldu!

OPPO, Marvel iş birliğiyle geliştirilen yeni OPPO Reno 5 Marvel Edition modelini duyurdu. OPPO Reno5’in tasarımı ve teknik yeteneklerinden güç alan Reno5 Marvel Edition, Marvel’in The Avengers serisindeki karakterleri ve diğer karakteristik unsurları akıllı telefonla birleştirerek dünya çapındaki Marvel hayranlarının sahip olmak isteyeceği bir ürün olarak dikkat çekiyor.

OPPO Reno 5 Marvel Edition neler sunuyor?

Reno5 Marvel Edition’ın tasarımı Avengers: Endgame filmindeki karakterin giydiği, siyah, gri, gümüş ve kırmızı renklerin kombinasyonuna sahip Quantum Suit kıyafetlerinden ilham alıyor. Akıllı telefonun arka kasasında, ortada bulunan Avengers logosunu ve Captain America’nın kalkanını içeren iki ikonik Marvel görselinin oluşturduğu yuvarlak ‘A’ logosu öne çıkıyor.

Fresnel Lens İşlemi kullanılarak pürüzsüz ve parlak dokunuşlarla oluşturulan ‘A’ logosu, farklı açılardan bakıldığında dokulu ve üç boyutlu görünüyor. Ayrıca akıllı telefonun arkası, Black Widow logosundan ilham alınarak ‘X’ harfini oluşturacak şekilde tasarlandı. ‘X’ harfinin verdiği etki, iki farklı malzemenin bir kombinasyonuyla oluşturuldu.

Marvel Edition’ın elektro kaplama işlemiyle üretilen gümüş renkli yan kısımlarındaki orta siyah çizgi, lazer aşındırma yöntemiyle oluşturuldu. Düğmenin etrafındaki kırmızı kısım, akıllı telefonun Marvel hayranları tarafından her açıdan kolayca tanınmasını sağlıyor. Akıllı telefonun ön bölümünde, kullanıcılara net ve sürükleyici bir izleme deneyimi sağlayan 6,4 inç genişliğinde 90Hz yenileme hızında AMOLED bir ekran yer alıyor.

Akıllı telefonu 50W hızlı şarj ile şarj ederken ekran üst kısmında beliren şarj durumu, Iron Man’in ışık halkalarının animasyonuyla gösteriliyor.

OPPO Reno5 Marvel Edition en yeni ColorOS 11.1 sürümüyle geliyor ancak kullanıcı arayüzü, Marvel Evreni’nden öğelerle tamamen özelleştirilmiş özel tasarım detayları da içeriyor. Ana ekranın arka planı, akıllı telefonun dış tasarımındaki gibi güçlü çizgiler, koyu gölgeler, gri, beyaz ve kırmızı renklerle Avengers Quantum Suits ve uzay aracını baz alan bir tasarıma sahip.

Ayrıca, ana ekranda yer alan orijinal OPPO uygulamalarının simgeleri, Marvel Evreni’ndeki çeşitli kahramanlar veya ilgili öğelerle değiştirildi. Örneğin kamera simgesi, Iron Man’in zırhından çizgiler ve renkler içeriyor; yenilenen mesaj simgesinde ise Kaptan Amerika’nın kaskı ve kalkanı kullanılıyor.

Ambalajdan aksesuarlara Marvel tüm detaylarda

Akıllı telefonun tasarımına ek olarak, OPPO Reno5 Marvel Edition ile birlikte gelen ambalaj ve aksesuarlar da dikkatleri üzerine çekiyor. Ambalajı açınca hayranların göreceği ilk şey, özel bir karta basılı, klasikleşmiş bir dizi Avengers logosu olacak.

Kulaklık, SIM kart çıkarma iğnesi, şarj cihazı ve kablosu dahil kutudan çıkan her şey, Marvel’s Avengers grafikleri ve renkleri içeriyor. Kutuda ayrıca, altı adet orijinal Marvel Avengers karakteri içeren kırmızı bir arka plana sahip, Marvel’e özgü tarzda tasarlanmış koruyucu bir telefon kılıfı da yer alıyor.

OPPO Reno 5 Marvel Edition‘ın Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatı 5.299 TL olarak açıklandı. Çok yakında mağazalardaki yerini alacak olan bu telefon Marvel hayranlarının çok ama çok hoşuna gidecek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.