Akıllı Telefon Haziran 23, 2021 10:55

OPPO K9 Serisi İddialı Bir Telefon Geliyor, İşte Özellikler

OPPO K9 serisi yeni bir telefon geliyor. Teknik özelikleri büyük ölçüde sızdırılan telefon orta segmentin iddialı modellerinden biri olacak.
OPPO K9 Serisi İddialı Bir Telefon Geliyor, İşte Özellikler

OPPO, geçen ay Çin’de Snapdragon 768G destekli OPPO K9 5G’yi duyurdu. Çin’den gelen yeni bir bilgi, şirketin Snapdragon 768G işlemcili bir hazırlığında daha olduğu. Bilgiyi sızdıran kaynak bu telefonun birçok özelliğini de sıralamış durumda. Teknik detaylara baktığımızda bunların K9 5G ile büyük benzerlik gösteriyor. OPPO’nun yeni telefonu muhtemelen K9 serisi yeni bir model olacak.

OPPO K9 Serisi Yeni Telefon Geliyor

Telefonda 6.43 inç büyüklüğünde Full HD + çözünürlüğünde 90Hz tarama hızına sahip Samsung üretimi E1 Pro AMOLED ekran yer alacak. 7nm üretim sürecine sahip Snapdragon 768G yonga setinden güç alacak telefonda bellek birimi 8GB RAM + 128GB şeklinde. Telefonun 12GB RAM + 256GB’lık versiyonunun da olabileceği konuşuluyor.

Telefonun arka bölümünde üçlü kamera paketi olacak. Ana kamerada Samsung’un 64 megapiksel çözünürlüklü GW3 sensörü yer alacak. Buna 8 megapiksel ultra geniş açılı ve 2 megapiksel makro kamera eşlik edecek. Ekran üzerinde sol köşeye yerleştirilen ön kameranın da 32 megapiksel olduğu gelen bilgiler arasında.

Telefonun sızan özellikleri bunlarla sınılır değil. Telefonun içerisinde 4.500 mAh büyüklüğünde bir pil yer alacak. Bu pil 50 watt hızlı şarj desteğiyle geliyor. Ekrana gömülü parmak izi tarayıcısı, Android 11 tabanlı ColorOS 11.1 ve Dolby panoramik ses 386 dolar seviyesinde fiyatlandırılacak telefonda öne çıkan diğer gelişmeler olacak.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.